Дональд Трамп дав свідчення у справі про шахрайство

10

Чим довше Трамп говорив, тим сварливішим виглядав суддя Енгорон. Але пам’ятний виступ на процесі у справі про шахрайство в Нью-Йорку показав, що екс-президент насилу стримувався навіть під присягою.

Дональд Трамп дав свідчення у справі про шахрайство

Під час неоднозначного та часом спекотного засідання колишній президент США Дональд Трамп дав свідчення у справі про шахрайство. 77-річний президент дав зрозуміти, що навіть у суді Нью-Йорка він не бажає відступати та уникає різких випадів на адресу судової системи.

У понеділок суддя Артур Енгорон кілька разів проінструктував Трампа, щоб той утримався від довгих промов у залі суду: «Це не політичний мітинг, це зал суду». Трамп має прямо відповісти на запитання звинувачення. “Я не хочу вислуховувати все, що скаже цей свідок”, – сказав суддя.

Проте Трамп навряд чи був вражений зростаючим гнівом Енгорона і обрушився на суддю, американську судову систему, Демократичну партію та генерального прокурора Нью-Йорка Летицію Джеймс, яка була присутня на засіданні. Остання виявилася солдатом партії демократів, якій має бути соромно: «Вона – шахрайка». Джеймс просто намагається втрутитися у виборчу кампанію. Трамп хоче бути переобраним президентом США наступного року від республіканців. Якоїсь миті він сказав: «Це дуже несправедливий процес. Я сподіваюся, що громадськість спостерігає за цим”.

У рамках цивільної справи звинувачення звинувачує Трампа, його синів та соратників у тому, що вони протягом багатьох років маніпулювали вартістю компанії Trump Organisation з метою отримання більш дешевих кредитів та страхових контрактів.. Суддя Енгорон підтвердив це ще до початку процесу – зараз розгляд переважно стосується визначення можливих штрафних санкцій та низки інших звинувачень.

Трампу не загрожує ув’язнення

Хоча Трампу в ході судового розгляду не загрожує ув’язнення або прямі наслідки для його кандидатури на президентську посаду, обвинувальний вирок може завдати великої шкоди його бізнесу. Генеральний прокурор Джеймс хоче, щоб Трамп заплатив 250 млн. доларів США (близько 239 млн. євро) і йому було заборонено вести бізнес у Нью-Йорку. Неясно, чи доведеться йому у разі винесення обвинувального вироку відмовитись і від такої нерухомості, як його знаменита нью-йоркська вежа Trump Tower.

Читайте також:  У Белграді пройшла велика акція протесту проти війни в Україні

Трамп, одягнений у темний костюм та синю краватку, неодноразово нападав на суддю Енгорона. Він був настільки ж упереджений, як і Джеймс. “Вони нічого не знають про мене, але вірять геть тому політичному шарлатану”, – лаявся він, вказуючи в бік присутнього Джеймса. Прокурор Кевін Уоллес запитав Трампу: «Готові?». – Готовий, – відповів він.

Як і очікувалося, Трамп відкинув звинувачення у тому, що він маніпулював вартістю своєї власності та бізнесу. Ряд його об’єктів, включаючи клуб Mar-a-Lago у Флориді, коштують набагато більше, ніж було відомо громадськості, і були недооцінені судом. Крім того, жодних збитків не було, банки отримали назад видані кредити: «Всі отримали свої гроші назад у повному обсязі», – заявив Трамп.

Діти Трампа вже дали свідчення

Декілька дітей Трампа вже дали свідчення. Дональд-молодший та Ерік відкинули у суді всі звинувачення та заявили, що не мають жодного відношення до бухгалтерії та рахунків організації Трампа.

У деяких частинах своїх свідчень Дональд Трамп поводився у залі суду так, ніби брав участь у теледебатах. Енгорон кілька разів попереджав адвоката Трампа Крістофера Кіза, що той має взяти свого клієнта «під контроль». В іншому випадку це негативно позначиться на його оцінці показань свідків. Коли адвокати Трампа заперечили, Енгорон наказав їм сісти.

Прокурор Воллес, як не дивно, часто давав екс-президентові уникнути відповіді, хоча Трамп неодноразово дорікав йому, ніби той був його начальником. Звинувачення, сказав Трамп під час допиту, нічого не має: «Вам має бути соромно за себе, але продовжуйте». Раптом Трамп попросив суддю зачитати текст, який, мабуть, мав його виправдати. Коли Енгорон спростував це словами «не зараз», Трамп із сарказмом відповів словами «я в шоці».

Читайте також:  Страйк робочих автозаводів завершився в США

Вербальні ляпи

Через численні словесні ляпи Трампа суддя Енгорон раніше пригрозив йому серйозними наслідками, наклав незначні штрафи і заборонив зневажливо відгукуватися про співробітників суду, який вже кілька разів особисто був присутній на процесі.

Трамп є найперспективнішим кандидатом на висування у президенти від республіканців на виборах, які відбудуться через рік. На думку багатьох спостерігачів, він використовує судовий процес як передвиборну рекламу і неодноразово заявляв, що процес є частиною політичної кампанії проти нього. Під час надання свідчень у понеділок Трамп знову і знову обурювався тим, що його багатство недооцінюють. Він каже: «Люди не розуміють, який добрий бізнес я побудував».

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я