Війна в Україні: Зеленський проти проведення виборів

9

В Україні обговорюється питання про те, чи відбудуться президентські вибори, незважаючи на війну. Глава держави Зеленський однозначно відкинув цю ідею. Тим часом аварія струсила армію. Огляд.

Війна в Україні: Зеленський проти проведення виборів

Глава української держави Володимир Зеленський однозначно висловився проти проведення президентських виборів у березнінезважаючи на агресивну війну з боку Росії.

«Я вважаю, що вибори зараз недоцільні», – заявив Зеленський у своєму вечірньому відеозверненні, яке транслювалося у понеділок у Києві.

Політичний розкол у країні, якій доводиться вирішувати інші проблеми через російське вторгнення, недоцільний. Скасування виборів наприкінці березня 2024 року було очікуваним. Проте останнім часом все частіше лунають голоси на користь політичної конкуренції та виборів.

Ресурси держави та українців мають бути спрямовані на «нашу перемогу» над Росією, вважає Зеленський. «І ми всі розуміємо, що під час війни, коли є багато викликів, абсолютно безвідповідально легковажно та грайливо вкидати у суспільство тему виборів».

Україна повинна захищати себе, діяти як єдине ціле, а не втрачати себе в політичних дебатах і не створювати образу відсутності єдності, як очікує агресор Росія.

«Якщо не буде перемоги, то не буде країни. Наша перемога можлива. Для конфлікту немає місця»– сказав Зеленський.

Через воєнний стан чергові парламентські вибори, призначені конституцією на кінець жовтня, вже скасовані. Останнім часом в українських ЗМІ з’явилися припущення про нібито внесення змін до закону, які дають змогу проводити президентські вибори навіть під час війни.

Військове становище було запроваджено по всій території країни після вторгнення російської армії понад 20 місяців тому. Чинне законодавство передбачає проведення виборів лише після закінчення військових дій. Зеленський обіймає свою посаду з травня 2019 року.

Помічник українського головнокомандувача загинув під час вибуху

У понеділок увечері українське військове керівництво вразило серйозний нещасний випадок. За даними влади, під час вибуху гранати загинув ад’ютант українського головнокомандувача Валерій Залужний.

Читайте також:  Вибух греблі у Новій Каховці: що ми знаємо

«Сьогодні мій помічник і близький друг загинув за трагічних обставин свого дня народження в колі рідних»– Повідомив Залужний в Telegram.

Міністр внутрішніх справ Ігор Клименко повідомив про нещасний випадок. За словами особистого помічника Залужного, у нього вдома були бойові гранати.

Майор показував синові гранати, які одержав у подарунок на день народження. Граната випадково здетонувала і батько загинув від вибуху. Дитина була поранена.

Особу людини, яка подарувала офіцеру фатальну гранату, вже встановлено. За наявними даними, він передав помічникові пляшку віскі та шість гранат. Під час обшуку в його кабінеті було знайдено ще ручні гранати, додав Клименко. Не виключено, що отримувач прийняв гранати за муляжі. У майора залишилися дружина та четверо дітей, йдеться в повідомленні.

У заяві міліції раніше йшлося про «необережному поводженні з боєприпасами».

Головнокомандувач Залушний нещодавно потрапив у заголовки газет, опублікувавши в британському журналі The Economist висловлювання, згідно з якими українська оборонна кампанія проти російського вторгнення все більше перетворюється на позиційну війну.

За докладні коментарі генерал розкритикувався з боку адміністрації президента.

Що важливо сьогодні

Україна продовжує контрнаступ з метою звільнення окупованих Росією територій на сході та півдні країни. На Донеччині тривають бої в районі промислового міста Авдіївка.

Російські війська розраховують, що незабаром їм вдасться зайняти це сильно зруйноване місто.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я
Введіть символи зображені вище :