“Вниз з борговим гальмом” – точкою зору економістів

13

За словами аналітиків, війна коштуватиме в кілька разів дорожче, ніж позики.

“Війна коштуватиме дорожче”. Це головний аргумент експертів Інституту світової економіки Університету Кіла, який майже буквально каже: “Вниз з борговим гальмом”. За словами економістів, це повинно стосуватися лише витрат на оборону, ключової бюджетної статті в поточній міжнародній ситуації.

“Внизу з борговим гальмом”: Правила бюджету та загроза на Сході

Дослідники з Кіля попереджають європейських політиків та Товариство помилок, вчинених Британією у 30 -х роках минулого століття. Тоді Міністерство фінансів обмежило витрати Міністерства оборони, тоді як Гітлер Німеччина збільшила бойовий потенціал. Результати відомі.

Зараз країни ЄС були в ролі Британії. “І економічна теорія, і наші емпіричні результати свідчать про те, що Німеччина та Європа повинні спочатку покладатися на позики, щоб швидко збільшити витрати на оборону”, – каже Крістоф Требеш, директор Міжнародних фінансових ринків IFW.

“Зменшення соціальних витрат – це не вихід”

Аналітики наводять приклади з історії війн з 1870 по 2020 рік у статті. Вони розглядали способи фінансування витрат на оборону у 22 країнах. У випадку війни чи військової загрози держава вдається до трьох варіантів. Це запозичення, збільшення податку та скорочення бюджету, насамперед соціальні витрати. Найчастіше перший варіант був поданий до позитивних – позик. Зниження витрат в інших областях залишається винятком.

“Велика війна в Європі коштуватиме в багато разів дорожче, ніж інвестиції в ефективне стримування”, – кажуть економісти. Автори дослідження рекомендують, щоб витрати на захист у Німеччині та Європі від бюджетних правил, таких як боргове гальмо. Спеціальні кошти та подібні рішення можуть стати альтернативними, але менш ефективними. Аналітики пропонуються погасити збільшення боргового навантаження за рахунок збільшення податків та зменшення соціальних статей. Але потім, коли загроза проходить. «Фінансування повторного введення насамперед завдяки скороченню бюджету буде недостатнім. Крім того, це суперечить досвіду останніх 150 років », – каже Крістоф Требеш.

Читайте також:  Україна вимагає 48 винищувачів F-16

Можливо, що стаття найближчим часом стане предметом дискусій. Німецькі політичні партії ЄЩо сказати про це.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я