Десятки тисяч протестують проти уряду Нетаньяху

15

Протести проти уряду Нетаньяху відбуваються в Ізраїлі вже кілька місяців. Лише у Тель-Авіві 130 000 людей знову вийшли на вулиці.

Ізраїль: десятки тисяч протестують проти уряду Нетаньяху

Десятки тисяч людей знову вийшли на вулиці Ізраїлю на знак протесту проти правого релігійного уряду прем’єр-міністра Біньяміна Нетаньяху. Вони зібралися у кількох великих містах у суботу ввечері, розмахуючи ізраїльськими прапорами.

Банери та знаки в Тель-Авіві несли такі гасла, як «Зупиніть їх», «Ізраїль – не Іран» чи «Розбіжницький уряд». За даними організаторів, лише в одному середземноморському мегаполісі в акції взяли участь понад 130 тисяч осіб.

Протягом кількох місяців по всьому Ізраїлю регулярно відбуваються мітинги через судову реформу, на яку наполягає уряд. Цього тижня протест також був спрямований проти запланованого нового розподілу державних фінансів. Уряд має ухвалити бюджет до кінця травня. За повідомленнями ЗМІ, плани, вже затверджені фінансовим комітетом, виграють, зокрема, партії суворої релігійної коаліції.

Організатори протестів звинуватили уряд у «розграбуванні скарбниці на користь політичної корупції». Нетаньяху розподіляє гроші платників податків серед своїх союзників, «щоб полегшити виконання диктаторських законів», йдеться у їхній заяві.

Права релігійна коаліція має намір обмежити вплив Верховного суду країни шляхом реорганізації судової системи. Вона звинувачує суд у надмірному втручанні у політичні рішення. Критики вважають, що поділ влади перебуває під загрозою, і попереджають про державну кризу. Нетаньяху призупинив реалізацію цих планів у березні. Переговори між урядом та опозицією про компроміс досі не мали успіху.

Читайте також:  Лісові пожежі в Канаді та дим у Нью-Йорку

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я