Вибори у Туреччині важливі для майбутнього демократій

29

Це доленосні вибори: чи зможе опозиція зупинити Ердогана? Експерт розглядає голосування як можливість для демократії – не лише у Туреччині.

 

Експерт: Вибори у Туреччині важливі для майбутнього демократій

Парламентські та президентські вибори в Туреччині, які відбудуться приблизно за п’ять тижнів, є сигналом для демократій усього світу, вважає експерт.

Туреччина при Ердогані – це «яскравий приклад конкурентного авторитарного режиму», в якому є вибори, «але вони не є вільними та справедливими», сказав Генюль Тол, директор програми Туреччини в Інституті Близького Сходу у Вашингтоні, в інтерв’ю німецькому агентству друку.

Тому опозиції важко перемогти свого опонента під час виборів. Якщо їм все ж таки це вдасться, то, на думку Толя, це не тільки стане важливим кроком для Туреччини, а й дасть «світу та демократії надію на те, що авторитарні режими можуть бути подолані». Якщо ж, навпаки, президент Реджеп Тайіп Ердоган виграє черговий президентський термін, то, на її думку, вибори в Туреччині більше не відіграватимуть жодної ролі в майбутньому.

Парламентські та президентські вибори відбудуться у Туреччині 14 травня. Турки, які перебувають за кордоном, можуть проголосувати 27 квітня. Ердоган перебуває при владі вже 20 років і з 2018 року править за президентською системою з широкими повноваженнями.

“Як і кожні вибори, ці будуть прозорими”

Туреччина регулярно відкидає звинувачення у тому, що країна скочується до автократії. У п’ятницю міністр закордонних справ Туреччини Мевлют Чавушоглу також відмовився критикувати виборчий процес: «Як і кожних виборів, ці будуть прозорими. Наші вибори будуть демократичними», – сказав він, згідно з державним інформаційним агентством «Анадолу». «Яке б рішення не ухвалив наш народ, усі ухвалять його».

Читайте також:  Гутерріш засуджує напад на школу в Уганді

Після останніх виборів у червні 2018 року спостерігачі від Організації з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ) критикували кандидатів за те, що вони не мали рівних шансів, частково через обмеження на свободу зборів та ЗМІ. За виборами у травні також спостерігатиме делегація ОБСЄ.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я