Давай залишимося друзями: коли після розриву стосунків варто дружити, а коли ні

20
кохання

Здебільшого фраза “давай залишимося друзями є просто спробою більш м’яко піднести своєму партнеру те, що ти не бажаєш продовжувати з ним стосунки. Але в житті всяке буває, і цілком реальні ситуації коли, з одного боку, не бажаєш романтичної близькості, а з іншого – не хочеш повністю припиняти спілкування з людиною, або обставини не дозволяють повністю виключити з життя людини. У будь-якому випадку це досить важка витівка, але реальна, то давайте розберемо в яких випадках варто намагатися потоваришувати після розставання, а в яких – ні.

Коли варто спробувати

Почуттів справді більше немає

Важко дружити, коли в одного з екс-партнерів все ще з’являється хвилювання від однієї думки про колишнє. Якщо почуттів більше немає і обидва це розуміють – шанси є. Але навіть це буде не просто, і, перш ніж розпочати дружнє спілкування, краще витримати ніж хоча б невелику паузу, щоб кожен встиг охолонути та усвідомити новий “формат”

Ваші стосунки і так більше схожі на дружбу

Буває, що у відносинах є повне порозуміння та інтерес один до одного, а ось пристрасті та почуттів не дістає. У такому разі “перехід” на дружбу можна назвати цілком логічним та необхідним кроком.

Вам доводиться постійно перетинатися

Не завжди після розлучення є можливість припинити спілкування з людиною – спільна компанія друзів або робота можуть примушувати вас постійно зустрічатися. У цьому випадку вже йтиметься скоріше не про дружбу, а просто про нормальну взаємодію двох людей, яка не “загострюватиме” один одного та оточуючих. Цього можливо буде непросто досягти, але швидше за все простіше, ніж шукати нову роботу, або, тим більше, нових друзів.

Читайте також:  Космічний корабель Orion стартував до Місяця

Коли не варто навіть намагатися

Один із партнерів токсичний

Якщо стосунки розвалилися через те, що один із партнерів був справжнім “гнобителем”, що ніс лише критику, сварки та виключно негатив, то від такої людини в будь-якому випадку краще триматися подалі – на якому б рівні не тривало спілкування, воно не зміниться на краще і одна із сторін просто продовжить страждати.

Розрив дався дуже важко

Якщо розрив стався виключно з ініціативи однієї зі сторін, або через зраду, або ще щось, що призвело до сплеску негативних емоцій, то налагоджувати будь-яке спілкування може бути собі дорожче. У таких випадках на те, щоб уляглися всі емоції можуть знадобитися місяці, а в деяких випадках навіть роки. Навіть мінімальна комунікація може коштувати величезних емоційних втрат, а про спроби налагодити дружні відносини.

У когось одного почуття ще залишилися

Якщо ж дружба, це спроба когось із колишньої пари відновити стосунки, то така “дружба” є досить небезпечною. По-перше, один із колишніх партнерів житиме ілюзіями та надіями, тоді як другий справді може повірити в дружбу і навіть почати ділиться історіями про свої нові відносини, що додатково пригнічуватиме першого. По-друге, можливо повернути колишні відносини навіть вдасться, але навряд чи вони будуть позбавлені попередніх вад і, швидше за все, спочатку будуть приречені на провал.

Ви не були друзями, навіть коли були разом

Якщо ваші стосунки трималися виключно на пристрасті та романтиці, а спільних інтересів не було і навіть тим для розмов не вистачало, то навряд щось зміниться після розставання. Спілкування цікавим не буде точно, а пристрасть може нагадувати про себе, що може призвести до небажаних наслідків.

Читайте також:  Невідомих науці риб виявили в Австралії

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я
Введіть символи зображені вище :