Баварія заперечує в суді податок на спадщину

24

Баварські міністри вже кілька місяців бурчать з приводу правил успадкування, ухвалених федеральним урядом. Для них це боротьба за справедливість. Тепер справу розглянуть найвищі судді Німеччини.

 

Баварія заперечує в суді податок на спадщину

Баварія заперечує в суді спірний податок: уряд землі подав до Федерального конституційного суду конституційну скаргу на податок на спадщину, якій він загрожував знову і знову протягом кількох місяців. «Відтепер в руках суду оцінка і, сподіваюся, усунення розриву, що розходиться між податковими пільгами, які стагнують вже 14 років, і різко зростаючими цінами на нерухомість», – заявив міністр фінансів Баварії Альберт Фюракер (ХСС) в інтерв’ю Deutsche Presse-Agentur у Мюнхені. Згідно з інформацією, позов було подано ще у п’ятницю.

Мета скарги – відкрити шлях до збільшення особистих допомог, зниження податкових ставок та регіоналізації податку на спадщину шляхом конституційного перегляду закону. Персональні надбавки до податку на спадщину не збільшувалися з 2008 року. Водночас, згідно з критикою Баварії, інфляція, а також ціни на землю та нерухомість сильно зросли.

«Нам загрожує розпродаж Батьківщини»

«Ми багато разів намагалися переконати федеральний уряд збільшити допомогу з податку на спадщину, але нам відмовляли. Тому Баварія не мала іншого вибору, окрім як подати до суду», – сказав Фюракер. Він додав, що податок на спадок має сплачуватись землям, тому вони й мають вирішити, в якій формі його стягувати. «Позов Баварії спрямований на регіоналізацію податку на спадщину – на зниження податкових ставок та збільшення неоподатковуваних сум. Кожен повинен мати можливість успадкувати будинок своїх батьків, не вимушений продавати його через податок на спадщину. Нам загрожує розпродаж нашої Батьківщини».

Баварія критикує цей податок, оскільки вартість нерухомості у різних частинах країни складається по-різному, що ставить спадкоємців у Баварії у невигідне становище, оскільки вони обкладаються вищими податками. Єдині федеральні податкові пільги та податкові ставки несправедливі та не враховують регіональні умови.

Читайте також:  Меркель отримує баварський орден "За заслуги

Лінднера знову критикують

У цьому контексті Фюракер знову обрушився з різкою критикою на федерального міністра фінансів Крістіана Лінднера (СвДП), який відхилив баварську ініціативу про збільшення безподаткової допомоги навесні 2022 року, заявивши, що вона «не стоїть на порядку денному». “Водночас, приховані в законопроекті обсягом близько 150 сторінок, запроваджено нові правила оцінки нерухомості, які ведуть до значного збільшення податків на спадщину”, – сказав Фюракер.

Сам Лінднер, у свою чергу, звинуватив ХСС у виборчій грі. Федеральний уряд не може – як стверджували Зедер та інші представники уряду земель – самостійно приймати рішення про ліквідацію податкових надходжень, на які мають право тільки землі. Тому така ініціатива має виходити від більшості земель». Представники інших партій також розглядають нинішній ажіотаж Баварії щодо подання позовів як маневр передвиборчої кампанії. Лише кілька днів тому Вільна держава, як і ХСС, подала до Карлсруе скаргу на новий закон про вибори до Бундестагу. Новий земельний парламент Баварії оберуть 8 жовтня.

Фюракер не приймає критику Лінднера: «Тут йдеться про федеральний закон, федеральний міністр фінансів та його партія можуть діяти у будь-який час. Замість того щоб нарешті щось зробити, вони посилаються тільки на федеральні землі – це межує з відмовою працювати».

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я