Борис Джонсон у політичному безвиході

24

Борис Джонсон вважається політиком-вискочкою. Після розгромного розслідування його коментарів у скандалі Partygate британський екс-прем’єр знову викладається на повну.

 

Борис Джонсон у політичному безвиході

Британський Трамп – таким епітетом колишній президент США Дональд Трамп одного разу нагородив британського політика Бориса Джонсона. Довгий час коментатори у Сполученому Королівстві відкидали порівняння між популістами з цього боку Атлантики та з іншого. Але тепер багато хто приходить до висновку, що у цих двох людей, ймовірно, більше спільного, ніж просто ексцентрична зачіска.

Причина: після завершення парламентського розслідування його висловлювань у ході так званого скандалу Partygate, яке викрило його як запеклого брехуна, Джонсон став поширювати теорії змови, схожі з теоріями Трампа. Після публікації обвинувальної для нього доповіді він заявив, що відповідальний комітет складався в основному із противників Brexit. Все це полювання на відьом, спрямоване на те, щоб не допустити його до влади та скасувати вихід із ЄС, згідно з наративом Джонсона.

Подання себе жертвою інтриг

Завжди дотепний політик склав свій мандат до того, як комітет рекомендував виключити його з парламенту. Але Джонсону не довелося втрачати свій мандат. Тимчасове вигнання з Палати громад означало б, що Джонсону довелося знову постати перед виборцями у своєму окрузі у Західному Лондоні. Але він, мабуть, не хотів йти на цей ризик.

Натомість він виставив себе жертвою інтриги противників Brexit та особистих ворогів у своїй партії. Він назвав парламентську комісію з розслідування його брехні в Partygate “судом кенгуру”. За цим, за словами колишнього міністра Торі Рорі Стюарта, варто «спроба перетворити Консервативну партію на республіканців Трампа».

Але складається враження, що він уже не може згуртувати навколо себе надто багато колег по партії. Лише загін невиправних фанатиків Brexit, таких як Джейкоб Різ-Могг, член парламенту, відомий своїми химерними заявами, кинув свою вагу за екс-прем’єра.

Читайте також:  Туреччина голосує за президента та парламент

Чи прийде Джонсон-браузер?

Наскільки велике коло шанувальників світловолосого політика в парламентській групі Торі стане ясно в понеділок. Саме тоді члени парламенту мають проголосувати з питання про те, чи слід відмовити Джонсону у парламентській перепустці, на що мають право колишні члени парламенту. На думку добре обізнаної журналістки Кеті Боллс, яка працює в консервативному журналі Spectator, Джонсон, швидше за все, програє.

Що йому залишається, то це можливість огризатися на своїх політичних суперників у шпальтах коментарів консервативних газет. Минулого тижня газета «Дейлі Мейл» оголосила про нового «наукового» оглядача, але його особистість поки що тримається в секреті. Не дивно, звісно, ​​що саме Джонсон одразу отримав догану за те, що не повідомив вчасно відповідний комітет, який стежить за стандартами поведінки колишніх урядовців.

Вже давно багато хто закликає припинити постійне кружляння навколо чергових пригод екс-прем’єра. Зрештою, кажуть вони, є набагато важливіші питання, такі як нещодавнє підвищення процентних ставок за кредитами на нерухомість чи поганий стан системи охорони здоров’я. Однак питання про те, чи закінчиться «Шоу Бориса», як деякі його називають, з відходом Джонсона з парламенту залишається під питанням.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я