Американський політик Джордж Сантос тримає Вашингтон у напрузі

87

Успішний бізнесмен на Уолл-стріт. Активіст із захисту прав тварин. Син бразильських іммігрантів, що втекли від Голокосту. Саме так республіканець Джордж Сантос з’явився перед своїми виборцями в американському штаті Нью-Йорк – і переконав їх.

“Сантос хоче американської мрії для всіх”, – написала про кандидата одна з регіональних газет незадовго до проміжних виборів. На голосуванні в листопаді минулого року 34-річну жінку остаточно обрали членом Палати представників. Історія успіху. Жаль, однак, що майже нічого в біографії Санто не відповідає дійсності. Абсурдний фарс із донедавна зовсім невідомим політиком став проблемою для республіканців.

Після виборів у грудні газета «Нью-Йорк Таймс» опублікувала розслідування та дійшла висновку: університетський диплом, кар’єра у великих банках, сімейне походження – все вигадано. З того часу Сантос виглядає як загнана людина, яку переслідує столична преса в Конгресі й ухиляється від критичних питань. Для великих американських коміків Сантос – знайдена страва, конгресмен став посміховиськом.

Але Сантос не хоче нічого чути про відставку. Республіканське керівництво в Палаті представників також цього не вимагає. Якщо задньокам’єчник із Нью-Йорка відмовиться від свого мандата, їхня влада також може впасти.

Абсурдні історії

Історія Сантоса займала США протягом кількох тижнів – у тому числі й тому, що її деталі настільки абсурдні. Сантос не тільки збрехав про кар’єру, а й вигадав химерні деталі, всі з яких були спростовані. Наприклад, він стверджував, що був зіркою волейболу під час навчання в університеті, де він ніколи не був. Він стверджує, що втратив чотирьох співробітників через напад на нічний клуб Pulse в американському штаті Флорида, в результаті якого загинули 49 людей.

Про свою матір він сказав, що вона пережила терористичні атаки у Світовому торговому центрі 11 вересня 2001 року. Однак імміграційні документи показують, що на той час вона взагалі не перебувала у США. Також немає жодних доказів історії втечі його бабусі та дідуся від нацистів.

Читайте також:  Інвестори на фондових ринках США налякані дефолтом

Після цього Сантос зізнався, що “прикрасив” своє резюме. “Я не шахрай. Я не шахрай», – наполягав він, проте, у телевізійному інтерв’ю. Але він не може пояснити всі ці вигадані історії. Щоправда, у США прийнято накладати його трохи товщі. Але Сантос робить не лише це – ось чому 34-річний хлопець наразі стикається з юридичними наслідками.

Слідчі вже вивчають кілька невідповідностей. Наприклад, Сантос не може пояснити, звідки взялися 700 000 доларів США, які він використав для фінансування своєї виборчої кампанії. Стверджується, що гроші було отримано з його особистих активів. Однак це не відповідає сумам, які він задекларував як свій доход. За повідомленнями ЗМІ, фінанси Сантоса на той час привернули увагу Міністерства юстиції.

Чи стане хворий собака його смертю?

Ці складні розслідування можуть затягнутися. Не в останню чергу завдяки цьому судові органи тепер, швидше за все, звернуть увагу на набагато більш звичайну історію – хворий собака міг стати смертю 34-річної людини. Слідчі вивчають звинувачення в тому, що Сантос привласнив гроші, зібрані ним в Інтернеті для хворого собаки ветерана ВМС.

Тим часом, як то кажуть, до справи підключилося ФБР. Зокрема, йдеться про приблизно 3 000 доларів США, які Сантос нібито зібрав в Інтернеті в 2016 році для бездомного ветерана, щоб сплатити операцію з порятунку життя її смертельно хворої тварини. Звинувачення полягає в тому, що Сантос втік із грошима.

Опитування показують, що переважна більшість виборців у його окрузі виступають за відставку республіканця. На запитання про це Сантуш не вразив: «Я не замовляв опитування. Тому я не говорю про опитування, яке я не замовляв».

На питання преси Конгресу про історію з його матір’ю, він відповів лише: «Це дуже байдуже, що ви продовжуєте згадувати мою покійну матір». Проте Сантос залучив один наслідок. Принаймні тимчасово він припиняє роботу двох своїх комітетів у Конгресі.

Читайте також:  ЄС та правосторонній зсув між Північчю та Півднем

Маккарті підтримує Сантоса

Незважаючи на те, що тиск зростає, одна людина досі не завдала Сантосу удару в спину: новообраний спікер Палати представників Кевін Маккарті. Він стоїть за нього, бо люди у його окрузі проголосували за Сантоса, сказав республіканець. Однак він провів червону межу: відставка буде потрібна, якщо буде доведено, що Сантос порушив закон. Можливо, є проста причина, через яку Маккарті все ще стоїть на боці Сантоса: найтонша більшість республіканців у Палаті представників.

Крихкість цієї більшості була продемонстрована, коли Маккарті був обраний спікером Палати представників на початку січня лише з 15-ї спроби. Раніше колеги по партії відмовлялися слідувати за ним. На проміжних виборах республіканці отримали лише вузьку більшість у 222 місця. 212 місць належать демократам. Тому для Маккарті важливим є кожен голос – і Сантос віддав залізний голос за Маккарті на президентському голосуванні. Але, крім можливої ​​провини за це, відставка Сантуша може зіграти на руку демократам.

Місце Сантоса у Палаті представників раніше займав демократ. І люди з його округу також голосували за демократа Джо Байдена під час президентських виборів 2020 року. Якщо Сантос піде у відставку, це призведе до нових виборів. І далеко не факт, що це місце знову дістанеться республіканцю. Тому Маккарті досі не хотів відмовлятися від Сантоса. Залишається тільки здогадуватися, як довго він зможе продовжувати так само.

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я