Масова критика планованої “плати за могилу”

25

Боротися із економічною кризою за допомогою «плати за поховання»? В Ірані це буде реалізовано практично.

Іран: Масова критика запланованої «плати за могилу»

Заплановане запровадження «плати за поховання» для мільйонів могил у столиці Ірану Тегерані викликало обурення у місцевій пресі та соціальних мережах.

Для критиків неприйнятно, що тепер померлі та їхні родичі мають компенсувати нездатність відповідальних осіб взяти себе в руки за умов фінансової кризи, виплачуючи таку плату. Більше того, система має поважати мертвих і не використовувати їх для поповнення своєї порожньої скарбниці, кажуть критики. Є також побоювання, що неоплачені могили можуть незабаром перепродати муніципалітет, позбавивши багатьох людей їхнього останнього притулку.

«Могильний збір» тегеранського муніципалітету, що викликав стільки суперечок, буде введений у столиці наступного перського року – з 21 березня 2023 року. Новий збір, як то кажуть, стане новим джерелом доходу для муніципалітету, у тому числі для боротьби з гострою економічною кризою в країні. За повідомленнями ЗМІ, розмір збору становить лише 4 євро на рік, але критиків принципово непокоїть стягнення такого збору.

Досі іранцям доводилося платити від 150 до 1500 євро за саму могилу та поховання, але не за час після цього. Крім того, неясно, які з мільйонів могил торкнулися нового рішення і хто має платити мито.

Через міжнародні санкції, введені у зв’язку з ядерною суперечкою, Іран уже багато років перебуває в гострій економічній кризі. Національна валюта, ріал, за цей час втратила майже 60% своєї вартості. Економічна ситуація стала ще складнішою після системно-критичних протестів у середині вересня. Через жорстоке придушення демонстрантів поліцією та силами безпеки ЄС запровадив додаткові санкції проти Ірану.

На думку експертів, лише угода щодо ядерної суперечки може якоюсь мірою покращити економічну ситуацію, але навіть це поки що виключено через протести. Тому адміністрація намагається компенсувати кризову ситуацію новими внутрішніми зборами.

Читайте також:  Індія знищить вакцини від коронавірусу

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я