Інтриги навколо англійського прем’єра Сунака

22

Рідкісне видовище в британській Палаті громад: три колишні прем’єр-міністри сидять на лавах як члени парламенту. Для прем’єр-міністра Сунака два попередники становлять гостру небезпеку.

Битва колишніх: інтриги навколо англійського прем’єра Сунака

Короткочасне повернення прем’єр-міністра Ліз Трус у поле зору громадськості наражає на біду її наступника – англійського прем’єра Сунака. Тріщини в Консервативній партії Ріші Сунака стають дедалі очевиднішими, а будмайданчики для глави уряду зростають.

Джонсон: інтриги навколо прем’єра Сунака

Трус – вже другий колишній глава уряду, який веде внутрішню боротьбу за владу – Борис Джонсон знову втручається вже кілька тижнів. Великі пожертвування та закордонні поїздки до Києва та Вашингтона створюють враження, що Джонсон знову націлився на керівну посаду. Або навіть можливо його стару посаду на Даунінг-стріт.

Трус: інтриги навколо прем’єра Сунака

Тепер Трус, яка, як і Джонсон, вважається внутрішнім противником Сунака, стежить за тим, щоб у Консервативній партії не було спокою. Вона демонстративно з’явилася у Вестмінстері зі старими союзниками. Нагадаємо, що Трусс зазнала оглушливого провалу після менш ніж 50 днів перебування на посаді, оскільки вона служила консервативною догмою своєю політикою низьких податків, але шокувала фінансові ринки своїм планом, що фінансується виключно за рахунок боргу. Сунак вступив у гру, щоб «зібрати уламки». Йому це вдалося, хоч і ціною підвищення податків – червоної ганчірки для багатьох торуй.

Саме тут Трус зараз «бере сокиру». У довгій статті для консервативної газети Sunday Telegraph та в інтерв’ю телеканалу консервативного журналу Spectator вона дала зрозуміти, що, як і раніше, вважає свою політику правильною. Вона звинуватила інших – «дуже потужний економічний істеблішмент та відсутність політичної підтримки» – у тому, що вона стала найкоротшестроковим прем’єр-міністром в історії. Наполягаючи на тому, що вона все-таки мала рацію, вона тим самим говорить про те, що Сунак був неправий у своїй помірній фіскальній політиці, що зміцнює довіру, коментує ВВС.

Читайте також:  ХДС та ХСС закликали реформувати міграційну політику

«Ліз була в сказі, але вона мала рацію»

Наслідки фіаско Трус відчуваються досі. Власникам нерухомості, наприклад, доведеться платити вищі ставки з іпотеки протягом багатьох років, тому що банки сильно підняли ставки внаслідок «трусономіки». Але це не турбує деяких торуй, настільки глибоко вкоренилася ідеологія жорсткого зниження податків.

Міністр охорони здоров’я Стів Барклай, наприклад, підтримував, що Трус зосередилася на зростанні за будь-яку ціну. За словами Барклая, 47-річна жінка ніколи не мала справедливого шансу реалізувати свої ідеї. Бі-бі-сі цитує колишнього члена кабінету міністрів, який сказав, що Трус вважає уряд не консервативним, а соціал-демократичним. Це груба лайка для торі. Один із членів уряду сказав телеканалу: «Ліз була в сказі, але вона мала рацію. Ріші помиляється, але він компетентний».

Консерватори вже притиснуті спиною до стіни

Ускладнює ситуацію для Сунака той факт, що він став прем’єр-міністром лише тому, що Трусс зазнала такого гучного провалу, і партія висунула його на посаду як швидке рішення без виборів. Коли влітку він виборював тодішнього міністра закордонних справ за право стати наступником Джонсона, 42-річний кандидат програв. У будь-якому випадку це захоплююче сузір’я, яке стало результатом численних змін на Даунінг-стріт в останні роки. Вперше в історії налічується сім колишніх прем’єр-міністрів: крім Трус і Джонсона, це його попередниця Тереза ​​Мей, а також Девід Кемерон, Гордон Браун, Тоні Блер і Джон Мейджор.

У той час як останні іноді говорять більше, іноді менш ясно про поточну ситуацію, три колишні глави уряду, Мей, Джонсон і Трус, продовжують засідати в парламенті як так звані заднякам’єчники – і таким чином буквально дихають у потилицю Сунаку. Мей була особливо критична під час скандального правління Джонсона, але зрештою вона залишилася при своїй думці. Двоє інших, однак, не приховують, що вони все ще мають плани в політичному плані. “Привиди хаотичного консервативного минулого ніколи не бувають далеко”, – коментує ВВС.

Читайте також:  Лідер берлінської СДПН Салех вимагає квиток за 29 євро

Однак консерватори вже притиснуті спиною до стіни. Уряд не може впоратися із страйками, які вже кілька тижнів вирують на залізницях, у охороні здоров’я та інших секторах, так само як і з зростаючим числом нелегальних в’їздів. Наразі всі опитування передбачають нищівну поразку на парламентських виборах, призначених на 2024 рік. Навіть якщо Трусс заявить, що не хоче знову стати прем’єр-міністром: Її визнання і довга тінь Джонсона, в якому, зокрема, багато хто на низовому рівні, як і раніше, бачать найбільш перспективного консерватора, навряд чи покращать ситуацію.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я