52 мільйони людей покликані проголосувати на соціальних виборах

21

Порівняно з іншими виборами у Німеччині, соціальні вибори привертають не так багато уваги. Цього року, однак, є свої особливості – Федеральний уповноважений з виборів говорить про «двоє нововведення».

 

52 мільйони людей покликані проголосувати на соціальних виборах

Близько 52 мільйонів застрахованих осіб та пенсіонерів можуть визначити соціальні парламенти в Німеччині на соціальних виборах до 31 травня.

З погляду відповідальних осіб, соціальні вибори відкривають нові можливості, як сказав Deutsche Presse-Agentur федеральний уповноважений з виборів, багаторічний член парламенту від ХДС Петер Вайс. Це пов’язано з тим, що гендерні квоти та запланований пілотний проект з опції онлайн-голосування є «двома інноваціями» Соціальних виборів 2023 року.

Соціальні вибори визначають членів адміністративних рад фондів обов’язкового медичного страхування та представницьких зборів фондів обов’язкового страхування від нещасних випадків та пенсійного страхування. Починаючи з цього понеділка, понад 30 мільйонів страхувальників та пенсіонерів отримають листи з оголошенням про вибори та інформаційні листівки про вибори.

Россбах: самоврядування відіграє важливу роль

Президент Асоціації пенсійного страхування Німеччини Ґундула Росбах виступила на підтримку соціальних виборів. “Багато людей не знають про важливу роль, яку відіграє самоврядування”, – сказав Россбах агентству dpa в Берліні. На соціальних виборах вкладники та пенсіонери обирають «своє самоврядування», як сказав Россбах. Завдяки самоврядуванню та громадським виборам вкладники допомагають формувати пенсійне страхування.

За словами Россбаха, наприклад, усі адміністративні рішення, з якими люди не погоджуються, проходять через апеляційний комітет. «Тут рішення щодо заперечень приймають представники застрахованих та роботодавців». Самоврядування також стежить за тим, щоб адміністрація ухвалювала юридично чисті рішення – наприклад, про виплату реабілітаційної пенсії чи пенсії за зниженою працездатністю. «Він формує пропозиції щодо реабілітації пенсійного страхування у конкретному вигляді», – продовжує Россбах.

Читайте також:  Карл III підписав Золоту книгу Берліна

Наприклад, у разі реабілітації в Лонг-Ковіді, самоврядування відіграло важливу роль у швидкому впровадженні існуючих реабілітаційних пропозицій пенсійного страхування. Важлива дослідницька робота була ініційована органами самоврядування. Приблизно 4500 добровільних консультантів застрахованих осіб пенсійного страхування також є частиною самоврядування.

Соціальні вибори в 2023 році можуть стати прикладом для наслідування

За словами уповноваженого з виборів Вайса, соціальні вибори в 2023 році можуть стати взірцем для наслідування. Він оголосив, що у випадку медичного страхування, п’ять великих фондів страхування на заміну хочуть розпочати модельне випробування для онлайн-голосування цього разу. Досі вибори були суто поштовими. На внутрішній нараді наприкінці лютого буде ухвалено рішення про те, чи відбудеться пілотний проект. Наразі випробування та підготовка до них ще тривають. “Якщо онлайн-вибори пройдуть успішно, вони можуть стати моделлю для інших виборів у Німеччині”, – сказав Вайс. Серед іншого він згадав місцеві вибори для можливих майбутніх онлайн-процедур.

Вайс також вказав на 40-відсоткову квоту для жінок у виборчих списках, яку вперше було введено для органів самоврядування медичного страхування. Для інших галузей соціального страхування 40% квота є лише рекомендацією. Однак Вайс повідомив, що у пенсійному страхуванні у списках багато жінок, у тому числі й з боку роботодавців. “Гендерна квота вибиває з колії, навіть як цільове становище”, – сказав представник ХДС.

Явка на громадських виборах традиційно низька. На останніх соціальних виборах 2017 року вона становила близько однієї третини. Россбах сказав: «Щоб ще більше підвищити явку виборців, ми чітко окреслимо завдання та послуги самоврядування для тих, хто має право голосу».

Виборці, які не отримали документи для голосування до 11 травня, повинні, згідно з чинними правилами, подати заяву про видачу та направлення документів для голосування не пізніше 19 травня.

Читайте також:  ІД заявляє про загибель високопоставленого талібу

Читайте також:

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я