Після запуску повітряної кулі: США оцінюють частини уламків

35

Після того, як американські військові збили шпигунський аеростат з Китаю, ведеться робота з вилучення уламків. У оцінці бере участь Федеральне бюро розслідувань (ФБР), повідомляють американські ЗМІ.

За даними Пентагону, уламки були виявлені приблизно за 11 кілометрів від узбережжя Південної Кароліни на відносно мілководді. Американські винищувачі збили повітряну кулю над Атлантикою в суботу після того, як літаючий об’єкт пролетів над США протягом кількох днів. США звинуватили Китай у шпигунстві за допомогою повітряної кулі. Пекін висловив протест щодо «надмірної реакції» і відкинув звинувачення.

США сподіваються, що оцінка проллє світло на технічні можливості повітряної кулі. За словами президента США Джо Байдена, у середу він уже наказав збити кулю «якнайшвидше». Однак необхідно було виключити ризик для людей на землі, тому було вирішено прибрати літаючий об’єкт з неба лише над морем.

Інцидент викликає занепокоєння у Німеччині

Декілька американських республіканців різко розкритикували дії Байдена. Сенатор Том Тілліс із Північної Кароліни написав у Twitter: «Тепер, коли цей ганебний епізод позаду, нам потрібні відповіді адміністрації Байдена про процес прийняття рішень. Комуністичному Китаю було дозволено безконтрольно порушувати американський суверенітет упродовж кількох днів. Ми повинні бути краще підготовлені до майбутніх провокацій та вторгнень Китаю». Сенат буде проінформовано на секретному засіданні 15 лютого.

Інцидент також викликав занепокоєння у Німеччині. «Уряд Німеччини дуже серйозно ставиться до китайського шпигунства та поточних повідомлень і координує свої дії з найважливішими партнерами», – заявили у колах безпеки у відповідь на запитання газети «Süddeutsche Zeitung». Лідер парламентської фракції СДПН Рольф Мютценіх сказав у програмі ARD «Репортаж з Берліна»: «Це нас дуже непокоїть – і мене особисто, тому що я думаю, що ми маємо бути обережними, щоб тут не виник ще один великий міжнародний конфлікт».

Читайте також:  Вертикальну блискавку у 100 разів потужнішу за звичайну помітили в Оклахомі після грози

Побоювання щодо ескалації конфлікту

Експерт із зовнішньої політики СДПН Міхаель Рот розцінив кулю та гарячі дебати з цього приводу в США як «передвістя ескалації конфлікту між Китаєм та США найближчими роками». Голова комітету із закордонних справ у Бундестазі сказав Redaktionsnetzwerk Deutschland, що запуск повітряної кулі був правильним рішенням. Однак Байден зазнавав масованого тиску з боку республіканців, які хотіли дискредитувати його як слабкого у зовнішній політиці. У той же час, голова КНР Сі Цзіньпін уже багато років проводить експансивну зовнішню політику, пояснив політик СДПН. «Це робить управління відносинами дедалі складнішим».

Експерт із зовнішньої політики ХДС Норберт Ретген висловив сподівання, що суперечка про повітряні кулі лише ненадовго загострить відносини між Китаєм та США. “На мій погляд, це китайський казус, який, проте, зажадав американської відповіді”, – сказав Реттген в інтерв’ю RND. «Однак я припускаю, що обидві сторони не дозволять відхилити себе від наміченого курсу довше, ніж це потрібно. І це полягає в тому, щоб не бути повністю безмовним у яскраво вираженій боротьбі за владу між двома сторонами».

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я