Кюнерт закликає відмежуватися від AfD

18

З нагоди десятиліття AfD генеральний секретар СДПН Кевін Кюнерт закликав до чіткого розмежування з партією.

«Для базового демократичного консенсусу нашого суспільства вкрай важливо, щоб AfD, як ізгоя серед партій, не змогла в майбутньому досягти будь-якого прямого політичного ефекту – не тільки у федеральній політиці, а й скрізь», – сказав Кюнерт газеті «Neue Osnabrücker Zeitung» . Особливо перед партіями ліберально-консервативного спектру стоїть завдання «не лише утримати брандмауер на синьо-коричневій околиці, а й стабілізувати його».

Катя Маст, парламентський секретар СДПН, висловила аналогічну думку. “Для СДПН з першого дня було ясно, що співпраці з цими ворогами демократії не буде”, – сказала вона в інтерв’ю газеті Rheinische Post. Інші партії, однак, гнучкіші, що небезпечно. На сході, за її словами, AfD загрожує стати постійною політичною силою. “Це дуже небезпечно”.

AfD планує відзначити свою десяту річницю в Кенігштайні, Гессен, цього понеділка. Керівник AfD Аліса Вайдель бачить перспективу увійти до уряду у зв’язку з високими показниками голосування у східних землях Німеччини, як вона заявила на початку року, маючи на увазі земельні вибори 2024 року у Саксонії та Тюрінгії. Проте ХДС, будучи теоретичним партнером з погляду AfD, виключив співпрацю з правими популістами рішенням партійної конференції.

Сьогодні о 02:51

Заголовне фото: Sebastian Willnow/dpa

.

Читайте також:  Бундестаг має розібратися з заворушеннями у новорічну ніч

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я