Малі висилає старших співробітників із місії ООН

46

Військовий уряд Малі оголосив директора відділу з прав людини місії ООН Minusma у країні небажаною персоною. Співробітник ООН Гійом Нгефа-Атондоко Андалі має залишити територію протягом 48 годин, йдеться у заяві уряду. Хунта звинуватила Андалі в «дестабілізуючих та підривних діях».

У заяві йдеться, що він вибирав «самозванців» як представників громадянського суспільства Малі на засіданнях Ради Безпеки ООН, «ігноруючи національну владу та інститути», востаннє на засіданні 27 січня. Представник громадянського суспільства поскаржився до найвищого органу ООН на порушення прав людини з боку військових Малі та їх «російських партнерів», на додаток до насильства з боку терористів. Уряд Малі звинуватив Андалі в змові з метою очорнити країну.

Військовий уряд підтримує тісні зв’язки з Росією

“Ми шкодуємо про рішення уряду Малі, але Мінусма продовжить виконувати свій мандат, у тому числі щодо прав людини”, – заявив Deutsche Presse-Agentur високопоставлений представник ООН у Нью-Йорку.

Малі, населення якої становить близько 20 мільйонів людей, вважається політично вкрай нестабільною країною. Після останнього перевороту у травні 2021 року на чолі країни стоїть військовий уряд, який критикується західними країнами, зокрема за тісні відносини з Росією. Російські наймані сили «Вагнер» підозрюються у скоєнні в країні таких злочинів, як страти та тортури.

Понад 1100 чоловіків і жінок із збройних сил Німеччини зараз перебувають у Малі у складі місії ООН Minusma. Проте неодноразово виникали суперечки з урядом генерала Ассімі Гоїта.

Сьогодні о 01:36

Заголовне фото: Kay Nietfeld/dpa

.

Читайте також:  Колишній лідер повстанців приведений до присяги як прем'єр-міністр

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я