ХДС явно лідирує за тиждень до виборів у Берліні

17

За тиждень у Берліні відбудуться повторні вибори. Згідно з опитуванням картина явно відрізняється від виборів 2021 року.

ХДС явно лідирує за тиждень до виборів у Берліні

За тиждень до повторних виборів до Палати представників Берліна ХДС, як і раніше, явно випереджає «зелених» та СДПН, згідно з новим опитуванням. За даними репрезентативного опитування інституту опитування forsa для газети Berliner Zeitung (понеділок), християнські демократи нині мають 26 відсотків. За ними йдуть «зелені» (18%), випереджаючи СДПН (17%). Ліва партія у цьому опитуванні займає 12 відсотків, AfD – 10 відсотків. Згідно з опитуванням, ВДП має побоюватися за своє потрапляння до Палати представників – 5 відсотків.

Лідер берлінського ХДС Кай Вегнер практично відкинув чорно-зелену співпрацю в газеті “Tagesspiegel” у вихідні. Він обґрунтував це планами «зелених» прибрати половину місць для паркування в столиці – це була б «одностороння політика проти автомобіля», сказав Вегнер.

Головний кандидат від партії «зелених» Беттіна Яраш оперативно відреагувала на заяви лідера ХДС: «Відмовившись від різноманітного міста, ХДС тепер скасовує і поворот до мобільності», – сказала сенатор із транспорту. На початку січня Яраш вже дуже критично висловлювався про можливу коаліцію із ХДС.

На виборах 2021 року ХДС посіла третє місце

На парламентських виборах 2021 року СДПН отримала 21,4 відсотка. Зелені посіли друге місце з 18,9%, за ними слідує ХДС з 18,0%. На той час Ліва партія отримала 14,1 відсотка, AfD – 8,0, а FDP – 7,1 відсотка. Через численні помилки та проблеми на виборах Конституційний суд Берліна ухвалив провести повне повторне голосування, яке відбудеться 12 лютого.

Передвиборні опитування, як правило, загрожують невизначеністю. Крім того, ослаблення партійних зв’язків і все більш короткострокові виборчі рішення ускладнюють для інститутів опитування зважування зібраних ними даних. У принципі, опитування відображають лише думку на момент проведення опитування та не є прогнозом результату виборів.

Читайте також:  Найманці вже на півдорозі до Москви

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я