ХДС та СДПН погодили заплановану програму уряду

18

Шлях був не надто довгим і, мабуть, не надто кам’янистим: ХДС та СДПН у Берліні домовилися про коаліційну угоду. Однак, перш ніж новий сенат зможе розпочати роботу, необхідно подолати ще дві перешкоди.

ХДС та СДПН погодили заплановану програму уряду

Через три тижні після початку коаліційних переговорів ХДС і СДПН у Берліні нарешті остаточно узгодили заплановану програму уряду. Як стало відомо Deutsche Presse-Agentur із переговорних кіл, після вирішення основних питань обидві партії в неділю ввечері досягли угоди про розподіл портфелів.

Генеральний секретар ХДС Штефан Еверс опублікував у Твіттері відеоряд, на якому видно білий дим, що піднімається нагору, як при обранні Папи Римського. Політик СДПН Кевін Хенік написав у Твіттері: «Habemus коаліційна угода». У понеділок ХДС і СДПН, який переміг на виборах, представлять свою коаліційну угоду – дату було призначено вже давно. Досі Берліном керувала коаліція СДПН, «зелених» та «лівих».

У вихідні учасники переговорів прояснили останні відкриті моменти. Основна увага була приділена питанню про те, як мають оплачуватись проекти. Останнім пунктом порядку денного був розподіл міністерств. Подробиці про те, яка сторона візьме на себе той чи інший портфель, спочатку не розголошувалися.

Вже давно було ясно, що ХДС та СДПН отримають по п’ять адміністрацій сенату у новому земельному уряді, який у Берліні називається Сенатом. Лідер ХДС Кай Вегнер стане бургомістром після перемоги його партії на повторних виборах 12 лютого. Він змінить лідера СДПН Франциску Гіффі, яка отримає посаду сенатора у новому уряді.

Однак на шляху до чорно-червоного сенату після презентації коаліційної угоди ще доведеться подолати дві перешкоди. СДПН запускає голосування з цього питання, результати якого буде оголошено 23 квітня. ХДС ухвалить рішення про програму уряду на партійній конференції, яка, ймовірно, відбудеться лише після оголошення результатів голосування СДПН.

Читайте також:  Управління захисту Конституції вказує на допомогу правим екстремістам

Таким чином, обрання Вегнера главою уряду в Палаті представників та приведення до присяги сенаторів може відбутися не раніше кінця квітня, тобто трохи менш як через чотири тижні. Малоймовірно, що чорно-червоний проект зазнає невдачі на партійному рівні.

Коаліційні переговори між ХДС та СДПН розпочалися 9 березня. Зважаючи на все, вони пройшли без заминок. Лідери обох партій неодноразово відзначали гарну та конструктивну атмосферу.

Основні пункти узгодженої урядової програми включають збільшення обсягів житлового будівництва, програму захисту клімату вартістю в мільярд євро, адміністративну реформу і поліпшення оснащення поліції та пожежної охорони. Також для обох сторін важлива прихильність до барвистого, різноманітного міста, в якому люди всіх кольорів шкіри почуваються як вдома і можуть розвиватися.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я