Глава Ісламського центру в Гамбурзі залишить Німеччину

7

Мохаммад Хаді Мофаттех належить до відомих ісламських теологів. Проте структура, яку він очолював, у Німеччині визнана екстремістською.

Мохаммед Хаді Мофаттех, екс-глава закритого Ісламського центру в Гамбурзі, отримав ордер на висилку з Німеччини. Якщо іранець не залишить країну до 11 вересня, його депортують примусово за його рахунок. Крім того, за повторний в'їзд на територію Німеччини Мофаттеху загрожує позбавлення волі на строк до трьох років.

Глава Ісламського центру нічого не очолює у Німеччині

Принаймні нічого публічного та офіційного. 24 липня федеральний міністр внутрішніх справ Ненсі Фезер (СДПН) заборонила Ісламський центр у Гамбурзі як розсадник «іранської пропаганди в Європі». Поліція по всій Німеччині конфіскувала майно та приміщення центру та п'яти пов'язаних з ним організацій. З того часу Блакитна мечеть у Гамбурзі також перебуває під федеральним управлінням. Мечеть, названа на честь імама Алі є однією з найстаріших мечетей шиїтів в Німеччині і в цілому в Європі. Їй понад 60 років.

Глава Ісламського центру у Гамбурзі залишить Німеччину. Фото: Yasermofatteh/wikipedia.org

Мохаммад Хаді Мофаттех очолював Ісламський центр у Гамбурзі з літа 2018 року. Згідно з висновками Гамбурзького державного управління захисту конституції, він донедавна вважався офіційним заступником іранського революційного лідера, «великого аятоли» Алі Хаменеї в Німеччині. Раніше з Німеччини видворили заступника самого Мохаммада Хаді Мофаттеха

Мусульмани вимагають відкрити Блакитну мечеть

Представники нині забороненого Ісламського центру, однак, подали позов до Федерального адміністративного суду. Вони вимагають знову відкрити блакитну мечеть для віруючих. Десятки мусульман збираються перед мечеттю щочетверга і п'ятниці, щоб зробити намаз.

Мохаммад Хаді Мофаттех не пропаде

Шиїтський діяч, як повідомляє wikipedia.orgнародився за різними даними чи в 1966 року в іранському місті Кум, чи то 1967 року в німецькому Гамбурзі. Він вважається одним із найбільших ісламських теологів. До релігії він прийшов через математику та електроніку, це підтверджують університетські дипломи. Крім того, він має вчені ступені у юриспруденції.

Читайте також:  Штучний інтелект робить оцінки непотрібними

У 1990-ті роки він входив до Ради директорів ісламського центру комп'ютерних досліджень в Ірані. Заснував національну радіомовну мережу Maaref. Ще вісім місць роботи Мохаммада Хаді Мофаттеха так чи інакше пов'язані з ісламською теологією та викладанням.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я