ЗСУ збили радянський літак із радянської зенітки

20

Такі випадки вважаються вкрай рідкісними.

ЗСУ збили радянський літак із радянської зенітки.  Фото: Alex Beltyukov/wikipedia.org

На харківському напрямку бойовий розрахунок зенітної установки ЗУ-23 збив літак ВПС РФ, винищувач СУ-30. Обидва бойові апарати були створені ще за радянських років. Бійці ЗСУ збили літак і спочатку самі цьому не повірили.

ЗСУ збили літак практично з раритетної гармати

Наразі зенітники десантно-штурмових військ ЗСУ перебувають на бойовому чергуванні на сході та півдні України. На Харківському напрямку сталося досить рідкісне для сучасних воєн явище. Протистояння зенітної установки з двома спареними авіаційними гарматами та винищувача СУ-30 закінчилося на користь першої.

ЗУ-23 – зенітна установка калібром 23 мм – була прийнята на озброєння радянської армії у 1960 році. Винищувач СУ-30 – наприкінці 80-х років минулого століття. Він, окрім іншого, розроблявся як носій ядерних боєприпасів. Нині використовуються різні вдосконалені модифікації. База збереглася.

ЗСУ вбили винищувач за допомогою «Зіни»

Автор вирішальної черги зі скорострільної гармати розповів, що бойовий апарат у розрахунку називають «Зіною». Військовому успіху у протистоянні радянських зразків сприяла низка факторів. По-перше, бойовий розрахунок Зіни замаскувався в лісопосадках. По-друге, група винищувачів, за словами бійців ЗСУ, вже заходила на мету та знизила швидкість.

Спочатку зенітники не зрозуміли, що потрапили. Незабаром вибух вони прийняли за результат успішного удару бойової групи СУ-30. Потім колеги з розвідки виявили збитий літак. Подібні випадки дуже рідкісні. Достовірно відомо про один аналогічний удар із ЗУ-23.

Не чекаючи стандартів НАТО

Однією з умов вступу України до Північноатлантичного блоку називають перехід ЗСУ на нові стандарти: стратегічні, тактичні, кадрові та збройові. Цьому сприяє зростаючий масштаб поставок із країн НАТО.

Читайте також:  Україна заявляє про звільнення десятків населених пунктів

Але українці і на фронті, і в тилу зміцнюють оборону, не чекаючи на допомогу Заходу. Іншу радянську зенітку С-60 українці пристосували для наземних операцій. Ставлять її на шасі КАМАЗів чи КРАЗів. Тема шахід-або бандеро-мобілів наразі отримала розвиток і в ЗСУ, і в армії РФ. Швидкість та мобільність виявилися вкрай затребуваними в умовах сучасної війни.

Набагато більше “нелетальних” прикладів. Так, українські пожежники переробляють свої машини під питну воду. У Києві почали виробляти бронежилети вищого класу захисту, у Львові – дитячі бронежилети. У Рівному створюють автомашини з щоглами для відеоспостереження, малі підприємства у багатьох містах України перейшли на виробництво печінок-буржуйок напередодні зими.

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я
Введіть символи зображені вище :