Знайдено нові урядові документи, пов’язані з Байденом

33

Після виявлення секретних документів у колишньому особистому кабінеті президента США Джо Байдена знайшли нові урядові документи, повідомляють ЗМІ. Вони були виявлені під час обшуку на другому місці, повідомила вчора (за місцевим часом) американська телекомпанія CNN із посиланням на неназвані джерела.

Після першої знахідки у листопаді співробітники Байдену шукали урядові документи в інших місцях. Білий дім спочатку не підтвердив ці повідомлення. Зміст документів, де і коли їх було знайдено, поки що невідомо. За даними NBC, документи знову засекречено.

Щонайменше десять секретних документів

У понеділок стало відомо, що Байден зберігав секретні документи часів свого перебування на посаді віце-президента США за тодішнього президента Барака Обами у своїх особистих кабінетах у Центрі Пенна Байдена у столиці Вашингтоні. Байден використав приміщення після звільнення з посади віце-президента у 2017 році приблизно до 2020 року, повідомили у Білому домі.

За наявними даними, йдеться як мінімум про десять секретних документів, деякі з яких мають найвищий рівень секретності. Байден тоді заявив, що це відкриття здивувало його і що він не знає, хто приніс туди документи. Водночас, він пообіцяв «повну співпрацю» у розслідуванні.

Представник Байдена реагує ухильно

Білий дім учора ухилився від критичних питань про першу знахідку, пославшись лише на заяву, опубліковану у понеділок. Прес-секретар Карін Жан-П’єр відмовилася коментувати, чому Білий дім не оприлюднив знахідку сам та ще й набагато раніше.

Документи були виявлені в листопаді незадовго до проміжних виборів – у результаті ЗМІ оприлюднили це. Жан-П’єр зазначила, що Міністерство юстиції розслідує цю справу і що вона не коментуватиме її. Це відкриття є політично надзвичайно чутливим для Байдена, оскільки влітку його попередник Дональд Трамп викликав скандал із аналогічною справою.

Читайте також:  ХДС за обов'язкові курси німецької мови

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я