знадобляться роки, щоб озброїти війська

22

Відправити старе озброєння в Україну та замінити на сучасне – чудова схема для переоснащення армії. Проблема в одному: “Пуми” не дбають, як пиріжки.

 

Інспектор армії Альфонс Майс не бачить серйозних покращень у оснащенні військ, незважаючи на спеціальний фонд у розмірі 100 мільярдів євро, виділений для бундесверу. “На даний момент матеріальна оперативна готовність армії не вище, ніж на 24 лютого”, – сказав Майс “Süddeutsche Zeitung”. Коли почалася війна, Маїс забив на сполох і заявив, що армія «менш-менш порожня» – потрібно «озброїти війська».

100 мільярдів, щоб озброїти війська: мало та довго

Маїс пояснив, чому, на його думку, сьогодні ситуація навряд чи стане кращою. «Ми передали Україні матеріали із армійських запасів. Як політичне рішення це також цілком зрозуміле. Особливо з огляду на ситуацію». Однак це створило проблеми.

Бундесверу знадобиться час, щоб замінити цей технічний матеріал. Суть у тому, що наразі озброєнь набагато менше, ніж до початку війни. Головний інспектор наголосив, що «усі дуже вдячні» за спеціальний фонд у 100 мільярдів євро. Однак це не повинно затьмарювати той факт, що пройдуть роки, перш ніж це вкладення коштів торкнеться всієї ширини матеріально-технічного забезпечення військ.

Потрібні роки, щоб озброїти війська

На питання, коли прибудуть перші надходження, Маїс сказав: «Ми очікуємо на перші поставки особистого спорядження наприкінці року». Це будуть одяг, каски, прилади нічного бачення. Крім того, на арамейські склади будуть направлені сучасні радіостанції, на які тут так довго чекали. Після цього починається довга перерва.

Інспектор армії Альфонс Майс не бачить серйозних покращень у оснащенні військ, незважаючи на спеціальний фонд у розмірі 100 мільярдів євро, виділений для Бундесверу.  Filmbildfabrik/shutterstock.com

«Важливі для нас проекти, такі як переоснащення або збільшення кількості одиниць бойової машини піхоти «Пума», колісних машин для середніх сил, нових вертольотів, захист від безпілотників — ми маємо ухвалити рішення щодо всіх цих проектів зараз, бо потрібен час, щоб зброя було зроблено», – попередив він.

Читайте також:  Київ отримає танки та літаки для боротьби з РФ

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я