Турки можуть втратити захист прав людини

16

Активісти побоюються, що вигнання Туреччини із Ради Європи може погіршити ситуацію із правами людини.

 

Небахат Аккоч каже, що її життя почалося наново 2000 року. У той рік Європейський суд з прав людини ухвалив, що вона піддавалася тортурам. Тоді вона перебувала під вартою у Туреччині, що надало їй та іншим сміливості продовжувати боротьбу за права жінок. Турки можуть втратити захист прав людини у разі невиконання країною рішення комітету міністрів Ради Європи.

Туреччині загрожує виняток із Ради Європи (РЄ), провідного правозахисного органу. Згідно з рішенням Ради необхідно було звільнити з в’язниці бізнесмена Османа Кавали.

Комітет міністрів Ради Європи порушив проти Анкари судовий розгляд щодо порушення прав. Він досі наголошував на важливості діалогу, але в результаті це може призвести до виключення Туреччини або призупинення її членства в організації.

Представник РЄ сказав, що комітет має ухвалити рішення про кроки та терміни їх здійснення. Це другий випадок порушення справи проти держави-члена. У попередньому випадку Азербайджан нарешті виконав рішення.

“Я сподіваюся, що Рада Європи не завдасть останнього удару”, – сказала Аккоч, видний захисник прав жінок. «Я сподіваюся, що влада виконує постанови ЄСПЛ і що ми не повністю відокремлені від західного світу».

Турки можуть втратити захист прав людини.  Аккоч стурбована тим, що Туреччина не бажає виконувати ухвали ЄСПЛ.  Фото: Marco Merk Bruno/shutterstock.com

Вона сказала, що відмова Туреччини виконувати постанови ЄСПЛ зробила її песимістичною. Якби вона не була пов’язана з Європейською конвенцією про права людини, верховенство закону в Туреччині було б недійсним, додала вона.

Турки можуть втратити захист прав людини: витоки судової боротьби

Аккоч подавала скарги до ЄСПЛ у 1990-х роках. Це було пов’язано із вбивством її чоловіка та твердженнями про те, що вона піддавалася тортурам під час свого 10-денного утримання під вартою у південно-східній провінції Діярбакир у 1994 році.

Читайте також:  США стурбовані можливим розширенням війни у ​​Газі

2000 року суд ухвалив, що турецька держава не змогла захистити життя її чоловіка. Інстанція також доповіла, що відбулося жорстоке поводження з Аккоч в ув’язненні.

За словами представника РЄ, Туреччина ще має повністю виконати 521 рішення та рішення ЄСПЛ станом на 8 листопада, у тому числі 136 «провідних» справ, які часто стосуються нових структурних або системних проблем.

Справа Кавали викликала критику з боку західних союзників Туреччини щодо політизованої судової системи. Комітет також неодноразово закликав до звільнення прокурдського політика Селахаттіна Демірташа.

Комітет заявив, що у вересні офіційні особи повинні обговорити подальші кроки, які необхідно зробити, якщо Кавалу не буде звільнено. Представник Ради Європи повідомив, що високопосадовці Ради Європи «неодноразово підкреслювали» зобов’язання держав-членів щодо виконання рішень ЄСПЛ.

МЗС Туреччини не прокоментувало цю історію. Минулого тижня Анкара повідомила Комітету, що апеляція Кавали все ще перебуває на розгляді.

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я