Азія більша, ніж Китай: німецькій економіці потрібна база

19

У німецькій торговельній політиці стає все більш важливим питання: як німецький бізнес та політика ставляться до Китаю? Іншим економічним районам слід приділити більше уваги. Водночас, менеджери застерігають від виходу з Китаю.

 

Зниження залежності від Китаю, зміцнення торговельних відносин з іншими країнами – це велика тема майбутньої конференції німецького бізнесу в Сінгапурі. «Азія більша за Китай» – афористично висловився Президент Асоціації зовнішньої торгівлі BGA Дірк Джандура.

Азія більше, ніж Китай: диверсифікація заради зниження ризиків

Глава Siemens Роланд Буш, голова Азіатсько-Тихоокеанського комітету німецького бізнесу, заявив, що диверсифікація буде ключовим питанням з метою зниження залежності та уникнення односторонніх ризиків. «Політики можуть підтримати це, швидко уклавши торгові та інвестиційні угоди з якомога більшою кількістю країн, щоб полегшити доступ до нових ринків. Президент галузі Зігфрід Руссвурм сказав: «Урок агресивної війни Росії в Україні полягає у тому, щоб уникати односторонньої залежності».

Азія більше, ніж Китай – але й Китай також Азія

Федеральний міністр економіки Роберт Хабек (зелені) та федеральний канцлер Олаф Шольц (СДПН) у супроводі бізнес-делегації також очікуються на Азіатсько-тихоокеанській конференції німецького бізнесу з неділі до понеділка. Федеральний уряд зараз працює над новою стратегією щодо Китаю.

Китай, ймовірно, продовжить відігравати важливу роль в економіці Німеччини. У статті для «Frankfurter Allgemeine Zeitung», написаній кількома топ-менеджерами, такими як Буш, голова BASF Мартін Брудермюллер або бос Schaeffler Клаус Розенфельд, йдеться: «Незважаючи на всі проблеми, що стоять перед Китаєм і з Китаєм, ми переконані, основну динаміку зростання. Відхід із Китаю відрізав би нас від цих можливостей». Присутність німецьких компаній у Китаї особливо важлива на користь німецької економічної могутності. Це забезпечило б роботу та засоби для існування для багатьох людей у ​​Німеччині. «Працюючи разом, можна досягти більшого, ніж борючись один з одним».

Читайте також:  Німеччина має намір імпортувати канадський ЗПГ замість російських енергоносіїв

Експерти про азіатсько-тихоокеанський регіон

Буш сказав, що Азіатсько-Тихоокеанський регіон є найважливішим неєвропейським регіоном для німецької торгівлі та інвестицій. «Це регіон, що динамічно розвивається. У ньому мешкає близько половини населення світу. Половина глобального економічного зростання протягом наступних десяти років припадатиме на Азію. Зокрема, інноваційний потенціал багатьох країн регіону та близькість до передових технологій можуть збагатити німецькі компанії». У той же час, німецькі компанії могли б підтримати стійку реструктуризацію економіки регіону за допомогою своїх ноу-хау в галузі екологічних технологій.

«Азія більше, ніж Китай» – афористично висловився Президент Асоціації зовнішньої торгівлі BGA Дірк Джандура.  vladm / shutterstock.com

Голова відділу зовнішньої торгівлі Асоціації торгово-промислових палат Німеччини Фолькер Трейєр заявив: «Навіть якщо будівництво нових виробничих потужностей та структур постачальників потребує дуже багато часу та коштів: це невідкладне питання зовнішньої торгівлі Німеччини. Більше активно брати участь у поставках на ринки Азіатсько-Тихоокеанського регіону за межами Китаю».

Конференція пропонує необхідну платформу для нетворкінгу між компаніями. Уряд Німеччини та ЄС мають працювати над якнайшвидшим укладанням амбітних торгових угод з країнами Азіатсько-Тихоокеанського регіону. Особливо з Індонезією та Індією, а також з Таїландом, Малайзією та Філіппінами. Президент BGA Джандура сказав: «Поворотний момент стосується не лише зовнішньої та безпекової політики. Це також стосується торговельної політики».

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я