Життя для політика: Вольфганг Шойбле помер

9

Помер Вольфганг Шойбле, один із найвпливовіших політиків останніх десятиліть. Ця людина з Бадена багато чого досягла у своєму політичному житті. Але йому також було відмовлено на важливих посадах.

Політик ХДС – Життя для політика: Вольфганг Шойбле помер

Колишній голова Бундестагу Вольфґанг Шойбле помер. Політик від ХДС мирно заснув удома у родинному колі у вівторок увечері близько 20:00, повідомили німецькому агентству друку члени його родини.

Шойбле помер після тривалої та тяжкої хвороби. За свою політичну кар'єру він був міністром, лідером ХДС, головою парламентської групи та президентом німецького бундестагу. Ніхто не був членом парламенту довше за нього.

Шойбле народився в Фрайбурзі 18 вересня 1942 року. Він вивчав право, але рано захопився політикою. У 1965 році він вступив до ХДС. Своє перше місце у Бундестазі він отримав у 1972 році і залишався депутатом без перерви до самої смерті.

Кар'єра при Колі

З ім'ям Шойбле пов'язані десятиліття німецької політики. За канцлера Гельмута Коле (ХДС) він спочатку був начальником Федеральної канцелярії та федеральним міністром з особливих доручень, а з 1989 по 1991 рік – федеральним міністром внутрішніх справ. Шойбле допомагав вести переговори про укладення Договору про об'єднання після падіння Берлінського муру в НДР. Після замаху на його життя, здійсненого психічно неврівноваженою людиною у жовтні 1990 року, Шойбле перебував у інвалідному візку, але його політична кар'єра тривала. З 1991 по 2000 рік він очолював парламентську фракцію ХДС/ХСС у Бундестазі. Після того, як ХДС втратив владу в 1998 році, Шойбле став лідером партії в рамках реорганізації ХДС. Генеральним секретарем стала Ангела Меркель.

Під час скандалу з пожертвуваннями та після заяв про грошову пожертву у розмірі 100 000 марок Шойбле пішов у відставку з поста лідера ХДС у лютому 2000 року. Лідером партії стала Меркель, яка у 2005 році, ставши канцлером, призначила Шойбле міністром внутрішніх справ, а через чотири роки – міністром фінансів. Шойбле обіймав цю посаду протягом двох термінів, домігшись «чорного нуля», тобто федерального бюджету без нових боргів.

Читайте також:  "П'ятниці для майбутнього" протестують у кількох містах

Друга вища посада в державі: президент Бундестагу

Після виборів до Бундестагу у 2017 році Шойбле був обраний наступником Норберта Ламмерта на посаді президента Бундестагу – другий за значимістю посади в державі. Шойбле було відмовлено на вищій посаді у державі – федерального президента.

Після того як ХДС/ХСС програли вибори до Бундестагу у 2021 році, Шойбле вийшов зі складу керівних органів. Президентом Бундестагу став політик від СДПН Бербель Бас, а Шойбле тепер був членом парламенту. У своєму виступі як старший президент – член парламенту з найбільшим стажем – він ратував за відкриту дискусію та впевнених у собі членів парламенту.

У своїй партії Шойбле був скоріше консервативним політиком, і його слово завжди мало вагу в кулуарах. З іншого боку, він раніше за інших закликав ХДС бути відкритим до союзу із «зеленими». Ще в 2007 році він заявив газеті Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung: Чорно-зелені – це не наше бажання, але це варіант для Союзу. У боротьбі за кандидатуру канцлера у 2021 році Шойбле став на бік тодішнього лідера ХДС Арміна Лаше та виступив проти лідера ХСС Маркуса Зедера.

Політика часто відігравала роль і в особистому житті Шойблі. Його батько Карл Шойбле вже був політиком від ХДС та членом парламенту землі Баден. Молодший брат Шойбле Томас також був політиком і протягом 13 років обіймав посаду міністра землі Баден-Вюртемберг. Він помер у 2013 році внаслідок серцевого нападу. Зятем Вольфганга Шойбле був високопоставлений політик ХДС Томас Штробль, а його дочка Христина, програмний директор ARD, була дружиною Штробля. У Шойблі залишилося четверо дітей та дружина Інгеборг, на якій він був одружений з 1969 року.

Читайте також:  Клінгбайль за велику близькість до громадян проти високих позицій AfD у опитуваннях

Джерело: www.stern.de

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я