Рекорд світових військових витрат

28

Глобальні військові витрати досягли нового максимуму за рік вторгнення Росії в Україну. Рекорд світових військових витрат: У 2022 році вони зросли на 3,7% з урахуванням інфляції і склали 2,24 трильйона доларів (близько 2,04 трильйона євро), йдеться у доповіді, опублікованій у понеділок стокгольмським інститутом дослідження проблем світу Sipri. Через агресивну війну Росії проти України та побоювання з приводу посилення загрози з боку Росії та інших країн, у Європі відбулося найвище зростання за останні 30 років.

Таким чином, у глобальному масштабі країни світу восьмий рік поспіль продовжують витрачати на військові потреби більше грошей, ніж минулого року. Враховуючи поточну безпекову ситуацію, дослідники світу очікують, що ця тенденція збережеться найближчими роками. Явним лідером із витрат залишаються США, за ними йдуть Китай і Росія, яка через війну перемістилася з п’ятого на третє місце. Україна зафіксувала зростання на 640% і тепер перебуває на 11 місці після 36-го минулого року. Німеччина залишається сьомою після зростання на 2,3 відсотки.

Щорічний звіт Sipri вважається найповнішим у світі збором даних про військові витрати країн. Дослідники світу також враховують витрати на персонал, військову допомогу та військові дослідження та розробки.

Читайте також:  Люди стали більше жертвувати на підтримку клімату

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я