Вибори у Туреччині: берлінські турки можуть голосувати

16

Десятки тисяч берлінських турків можуть проголосувати на парламентських та президентських виборах у Туреччині, починаючи з цього четверга. Вибори в Туреччині відбудуться 14 травня, але турки, які мешкають за кордоном, мають проголосувати до цього: з 27 квітня до 9 травня. Очікується, що вибори будуть закритими. Згідно з опитуваннями, лідер опозиції Кемаль Кілічдароглу має добрі шанси перемогти Реджепа Тайіпа Ердогана після 20 років перебування при владі.

Згідно з офіційною статистикою, у Берліні проживає 186 000 турків та осіб турецького походження. У тому числі близько 101 000 мають турецьке громадянство, їх понад 95 000 дорослих мають право голосу. У Німеччині загалом налічується близько 1,5 мільйона турків із відповідним паспортом.

Проте, щоб віддати свій голос, турки мають своєчасно зареєструватися у виборчих списках. Скільки з них зробили це у Берліні, офіційно не повідомляється. Запит до посольства Туреччини залишився без відповіді. На виборах 2018 року близько половини берлінських турків, які мають право голосу, реєструвалися у списках. Таким чином було 50 000 потенційних виборців. Але знову ж таки, явка склала близько 50 відсотків, тож у Берліні було близько 25 000 турецьких виборців.

Загалом у Туреччині покликані голосувати 60,7 мільйона людей, і ще 3,4 мільйона людей можуть проголосувати за кордоном. Урни для голосування розташовані в Німеччині у генеральних консульствах Туреччини у великих містах, у тому числі в Берліні на Хеєрштрассі в Шарлоттенбурзі. У червні 2018 року 65 відсотків турків, які проживають у Німеччині, проголосували за Ердогана та його партію на президентських виборах. У Туреччині він набрав лише 53 відсотки.

Читайте також:  Партії у Бремені борються за кожен голос до кінця

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я