Бербок обіцяє єзидам допомогу у відновленні після геноциду

15

Міністр закордонних справ Бербок відвідала основні місця звірств ІД на північному заході Іраку поблизу сирійського кордону. Вона пообіцяла допомогу людям на місцях.

 

Бербок обіцяє єзидам допомогу у відновленні після геноциду

Міністр закордонних справ Анналена Бербок пообіцяла єзидам в Іраку підтримку у відновленні та судовому переслідуванні винних після геноциду з боку терористичного ополчення «Ісламська держава» (ІД). «Куджу – одне з тих місць, де зло показало своє обличчя у цьому світі», – сказала політик «зелених» у четвер під час відвідин ключових місць звірств у регіоні Сінджар недалеко від сирійського кордону. «Ми ніколи не зможемо повернути цих батьків та матерів, цих дітей. Але ми можемо домогтися того, щоб винних у цих жорстоких злочинах було притягнуто до відповідальності».

15 серпня 2014 року бойовики ІГ у Куджу зігнали у стадо та вбили чоловіків, хлопчиків та літніх жінок після дванадцятиденної облоги школи езидського села. Інші жінки та дівчата були викрадені та продані у сексуальне рабство. Більшість сімей досі мешкають у таборах біженців у Курдському автономному районі. Куджу – рідне місто езидської правозахисниці та лауреата Нобелівської премії миру Наді Мурад.

Бербок заявив, що після того, як міжнародна спільнота не змогла запобігти геноциду, вона зобов’язана «забезпечити торжество справедливості». Необхідна підтримка для того, щоб геноцид не передавався з покоління до покоління. Крім того, переміщені особи повинні мати можливість повернутися до нормального повсякденного життя.

Організація Об’єднаних Націй та Бундестаг засудили злочини ІГ проти єзидів як геноцид. Бербок поклала білі троянди на цвинтар у Куджу. У цьому регіоні ІД вбило загалом понад 5 000 єзидів у 2014 році. Десятки тисяч було вбито, викрадено і звернено в рабство.

Читайте також:  Право на аборт закріплено у конституції штату Огайо

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я