10 питань, які потрібно поставити собі, коли знаєте шафу з одягом

29

Проводити ревізію у гардеробі потрібно регулярно. Це допомагає залишити тільки ті речі, які дійсно потрібні та приносять радість. А заразом — звільнити місце для чогось новенького. Є три варіанти, як вчинити з одягом.

  • Залишити і носити із задоволенням.
  • Позбутися: віддати, продати, викинути.
  • Подарувати нове життя: переробити, знайти інше застосування.

Визначитись, який із цих варіантів вибрати, допоможуть кілька питань.

1. Чи підходить ця річ за розміром?

Можливо, з моменту покупки ви одужали або схудли і зараз одяг вам не впору. Можна складувати такі речі в шафі на випадок, якщо параметри знову зміняться.

Але, по-перше, цього може не статися. По-друге, на той момент джинси, сукня чи светр, швидше за все, вже встигнуть морально застаріти. Отже, вони просто займатимуть місце на полицях і щоразу викликатимуть почуття провини.

Якщо серед речей, які вам більше не підходять, залишилися якісь улюблені та пам’ятні, збережіть їх. Інші можна сміливо роздати або виставити на продаж, пише Lifehacker.

2. Чи давно я одягав(-ла) цю річ?

Навіть дуже ошатний чи специфічний одяг на кшталт карнавальних костюмів чи образів для фотосесії ми зазвичай одягаємо хоча б раз на рік. Якщо у вас є речі, які висять без діла довше, подумайте: а чи вони точно потрібні?

3. Які емоції викликає цей одяг?

Чи подобається вам носити цей костюм чи доводиться терпіти, що він тисне, натирає, сковує рухи, задирається і колеться? А може, в пам’яті спливають якісь неприємні події, що сталися з вами, коли ви одягали ті джинси чи лонгслів?

Якщо з річчю пов’язані погані емоції, немає жодних підстав залишати її в шафі. Одяг має бути комфортним і доставляти радість.

Читайте також:  Бананові нотки: такого смачного печива ви ще не пробували

4. У якому стані річ?

Раптом вона дуже класна і шалено вам подобається, але, на жаль, зовсім втратила товарний вигляд. Полиняла, протерлася, порвалася, обзавелася плямами, що не відмиралися. При такому розкладі носити цей елемент гардеробу ви навряд чи будете – і він мертвим вантажем ляже в ящик або повисне на вішалці.

5. Чи є у мене такі ж чи дуже схожі речі?

Швидше за все, шість практично ідентичних пар спортивних штанів або цілий стос простих білих футболок вам не надто потрібні. Навряд чи ви носите їх усі. Отже, частина з них просто заповнює ящики, створюючи ілюзію того, що у вас багато різного одягу. Можливо, варто проредити запаси та залишити лише кілька найулюбленіших екземплярів.

6. Чи поєднується ця річ з іншим моїм одягом?

Буває так, що ми купуємо щось, що дуже відрізняється від решти гардеробу. Наприклад, вся шафа забита ніжними сукнями, а тут раптом сподобалися подерті джинси. Або серед худорлявості і толстовок несподівано з’явилася строга біла сорочка в смужку.

Експериментувати зі стилем нормально, але незвичні собі речі краще купувати комплектами. Інакше їх не буде з чим комбінувати і вони просто осядуть на полицях і вішалках.

Якщо у вас є такі «білі ворони», підберіть до них щось, щоб вийшов повноцінний образ. Або знайдіть одязі нового власника.

7. Чи можу я одягнути річ відразу або її потрібно спочатку впорядкувати?

Всім знайомі ці «віддам підшити – і носитиму», «виведу пляму – і надягну», «треба тільки блискавку полагодити, і буде як нова».

Тільки часто ці благословенні часи так і не настають. Одяг лежить, і впорядковувати її хочеться дедалі менше.

Читайте також:  Який розмір аліментів на дитину у Латвії?

Тут можна застосувати вже знайоме правило одного року. Якщо за 12 місяців річ ви так і не реанімували, то в гардеробі їй більше не місце.

8. Мені справді потрібний цей одяг чи я тримаю його для галочки?

Напевно, ви не раз чули, що в жіночому гардеробі неодмінно має бути вечірня сукня та туфлі на шпильці, а в чоловічому — біла сорочка, піджак та класичне пальто. Можливо, ви зберігаєте такі «обов’язкові» вбрання, навіть якщо білу сорочку востаннє одягали на випускний, а від підборів у вас страшенно болять ноги. Не треба так.

9. Чи можна подарувати речі друге життя?

У вас є светр, який ви любите. Але він покрився катишками, пара петель у нього розпустилася, і взагалі виглядає він уже зовсім не так розкішно, як раніше. Одягти цей светр у кафе на зустріч із друзями чи на побачення рука вже не піднімається.

Але якщо в цілому річ вам подобається, ви можете, наприклад, носити її вдома. Або вдягати на прогулянку до парку, сховавши під пальто. Якщо такий варіант підходить, викидати старий одяг необов’язково.

10. Що, якщо в цій речі зустріну свого керівника?

Або, скажімо, людину, в яку ви закохані. Якщо при думці про таку ситуацію на вас накочують збентеження і незручність, швидше за все, річ не вдала і в шафі їй не місце. Хоча ця рекомендація швидше жартівлива, і сприймати її занадто не варто.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я