Нічні жахи: чому сняться кошмари і як їх позбутися?

108

Деякі сни надовго врізаються на згадку, нав’язливо повторюються і взагалі приносять безліч неприємних емоцій. Йдеться про нічні кошмари. Звідки вони беруться?

Вчені зі США стверджують, що понад 10% людей бачать кошмари щонайменше раз на місяць. Причому знятимуться вони і дорослим, і дітям. Також є думка, що страхітливі сни приходять до всіх, але не всі їх пам’ятають. Найчастіше кошмари сняться у другій половині ночі, у так званій швидкій фазі сну. Вони безжально виривають нас із обіймів Морфея і залишають після себе неприємний осад, пише Lisa.

Втім, малоприємне кіно можна досить просто “вимкнути”, якщо це, звісно, ​​не наслідки глибоких психологічних травм та затяжних депресивних станів. З останніми, до речі, досить успішно справляються фахівці. Отже, шукаємо причини нічних кошмарів та способи їх вирішення.

Стрес

Складнощі на роботі, фінансові проблеми, сімейні негаразди, переїзд можуть стати причиною нічного кошмару.

Як бути?

  • Намагайтеся встановити причину своїх страхів. Якщо не вдається зробити це самотужки, зверніться до психолога.
  • Щоб зменшити потік негативної інформації, обмежте перегляд телевізора, читання газет та книг.
  • Зведіть до мінімуму спілкування з неприємними людьми, і частіше зустрічайтеся з тими, від кого отримуєте максимум позитиву.

живлення

Щільна вечеря, гостра та жирна їжа, алкоголь можуть сприяти порушенням сну та сприяти неприємним сновидінням. Подібний раціон підвищує температуру тіла та, відповідно, мозкову активність.

Як бути?

  • Щоб не змітати все зі столу ввечері, їжте 4-5 разів на день (3 основні їди плюс 1-2 перекушування).
  • При цьому вечеряйте за 4 години до сну чимось легким.
  • Приборкати напади нічного голоду допоможуть склянку кефіру чи баночка несолодкого йогурту. Тільки нікого кави чи міцного чаю!
Читайте також:  Боротьба з циститом: ефективні методи лікування

Хвороби

Іноді кошмари – це результат початків або вже існуючих захворювань. Наприклад, при астмі, що розвивається, нерідкі кошмари про те, що людину хтось душить. Більше того, сон на лівому боці при проблемах із серцем теж може стати причиною неприємних снів.

Жахи також нерідко викликають висока температура і жар при застуді, деякі ліки, у тому числі антидепресанти. Навіть такі фактори як переповнений сечовий міхур або складка на простирадлі значно урізноманітнюють сюжети нічного “кіно”.

Як бути?

  • Прокинувшись, встаньте і пройдіться по кімнаті, добре провітріть її.
  • Якщо є можливість, розкажіть близьким про переживання. Як правило, поділившись з кимось інформацією, ви швидше позбавитеся гнітючого почуття.
  • Враховуйте положення тіла під час сну – в ідеалі голова на схід чи північ.
  • При першій нагоді пройдіть позапланове медичне обстеження.

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я