Жодної “безумовної нормалізації” з Асадом

35

«Кожен крок назустріч Асаду повинен залежати від конкретних поступок».

 

Бербок: Жодної «безумовної нормалізації» з Асадом

Незадовго до саміту Ліги арабських держав міністр закордонних справ Німеччини Анналена Баєрбок застерегла від «безумовної нормалізації» у відносинах із президентом Сирії Башаром аль-Асадом.

«Кожен крок назустріч Асаду повинен залежати від конкретних поступок», – заявила політик «зелених» після зустрічі зі своїм колегою із Саудівської Аравії Фейсалом бін Фарханом у портовому місті Джидда на Червоному морі. Асад не повинен бути «винагороджений за найсерйозніші порушення прав людини на щоденній основі». Очікується, що Асад візьме участь у зустрічі в Джідді у п’ятницю.

Нещодавно арабські країни погодилися знову прийняти Сирію до організації, що складається з 20 членів. Таким чином, вони просувають у регіоні процес нормалізації відносин із Асадом, який був ізольований протягом багатьох років після початку громадянської війни у ​​Сирії у 2011 році.

На Заході переговори з Асадом, проти уряду якого ЄС та США ввели всеосяжні санкції, вважаються забороненими. Ці каральні заходи стали реакцією на жорстокі репресії проти населення з боку уряду Асада. Масові протести проти Асада згодом переросли у громадянську війну з міжнародною участю.

«У Сирії політичний процес щодо врегулювання конфлікту залишається далеким. Понад 10 років відбувається лише кровопролиття, неймовірні людські страждання, про які вже майже не повідомляється», – сказала Бербок. Німеччина, як і партнери в регіоні, сподівалися, що п’ятничний саміт дасть зрозуміти, що нормалізація відносин з Асадом буде пов’язана з конкретними умовами.

Бербок закликає до припинення вогню у Судані

Міністр звернувся із настійним закликом до припинення вогню у північно-східній африканській країні Судан. Близько місяця тому там загострилася давня боротьба за владу. За даними ООН, на даний момент загинуло не менше 604 людей і не менше 5100 отримали поранення. Фактичне число, швидше за все, набагато вища.

Читайте також:  Закон про теплопостачання: розбіжності після відходу Грейчена

“Світ дивиться на Судан, на те, як генерали виконують свою відповідальність за всіх людей у ​​Судані”, – сказала Бербок. «Тому ми маємо зробити все можливе, щоб запобігти перетворенню конфлікту на регіональну пожежу». Вона додала, що одним із питань є те, як Німеччина може ще більше розширити свій внесок у гуманітарну допомогу.

Німецько-саудівські відносини

Відносини між Німеччиною та Саудівською Аравією вважалися порушеними протягом багатьох років, в основному через участь Саудівської Аравії у війні в Ємені та вбивства журналіста Джамаля Хашоггі у 2018 р. Тому колишній уряд Німеччини в основному припинив експорт зброї до пустельної держави.

Проте уряд світлофора все ж таки схвалив постачання озброєнь на 44,2 мільйона євро в 2022 році, що є найбільшим обсягом з 2018 року. До Бербок міністр закордонних справ Німеччини востаннє був у країні 2017 року.

Бербок наполягає на правах жінок

Стосовно ситуації з правами людини в Саудівській Аравії, Бербок сказала, що перші кроки до відкритості суспільства надихнули багатьох молодих людей у ​​країні. У той же час вона попередила: «Для мене само собою зрозуміло, що суспільство, яке хоче стати взірцем для всього регіону, має прислухатися до голосів своїх жінок – як онлайн, так і офлайн».

Зустріч із артистичною сценою Саудівської Аравії

Увечері у культурному центрі Хай-Дшаміль з ініціативи посольства Німеччини Бербок зустрілася з представниками саудівської художньої сцени, включаючи Абдулнассера Гарема та Халлу бинт Чалід.

Абдулнассер Гарем вважається піонером сучасного мистецтва у Саудівській Аравії. Після 23 років служби у саудівській армії підполковник у 2013 році завершив свою військову кар’єру, щоб присвятити себе мистецтву. На своїй віллі-студії в Ер-Ріяді він пропагує «вільний та відкритий діалог» та організовує культурні заходи. Його роботи, часто з критичним посилом, можна побачити у всьому світі, наприклад, у Лондоні та Лос-Анджелесі.

Читайте також:  Джем Оздемір згадав підпал у Золінгені

Халла бинт Чалід – художниця і водночас один із найвідоміших авторів дитячих книг у Саудівській Аравії. Вона також вважається піонером у цій поки що молодій професії. Вона написала понад десяток дитячих книг арабською та англійською мовами.

Свобода слова у консервативній монархії вкрай обмежена. Критика королівської сім’ї жорстоко переслідується і може означати роки ув’язнення. Мистецтво в країні часто ходить тонкою межею між тонкою критикою і стриманістю, побоюючись можливих репресій.

Бербок бачить великий потенціал для поновлюваних джерел енергії

“У зв’язку з кліматичною кризою Німеччина та Саудівська Аравія хочуть поглибити співпрацю в галузі перетворення промисловості та економіки”, – сказала Бербок. Існує «неймовірний потенціал у розширенні відновлюваних джерел енергії та зеленого водню, особливо в галузі сонячної енергії, але також і у вітроенергетиці».

Саудівська Аравія є одним із найбільших у світі виробників нафти. У ході комплексної реструктуризації економіки країна хоче стати менш залежною від нафти та газу в рамках так званого «Бачення 2030» та стати провідним постачальником водню.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я