Маассен обраний головою Спілки цінностей

23
Ханс-Георг Маассен

Лише кілька днів тому політики ХДС вимагали виключити з партії колишнього голову Управління із захисту конституції. Проте архіконсервативний Werte-Union обрав своїм головою Ганса-Георга Маассена.

Маассен обраний головою Спілки цінностей

Архіконсервативний союз Werte-Union призначив колишнього президента Відомства із захисту конституції Ганса-Георга Маассена своїм головою. За даними угруповання, на загальних зборах у Північному Рейні-Вестфалії у суботу 60-річного чоловіка було обрано 95 відсотками голосів. Маассен був єдиним кандидатом. Werte-Union не захотів розкривати точне місце проведення непублічного засідання. Він не є офіційним об’єднанням Союзу. За власними даними, вона налічує близько 4 000 членів – не всі також є членами ХДС або ХСС.

Протягом багатьох років Маассен неодноразово викликав неприємності своїми суперечливими заявами. В останні дні він знову зазнав різкої критики. У своєму твіті він заявив, що “рушійними силами в політико-медійному просторі” є “викорінюючий расизм проти білих”. В одному з інтерв’ю він говорив про «червоно-зелену расову доктрину». Внаслідок цього кілька політиків ХДС закликали його вийти з партії або пригрозили подати заяву про виключення з партії. Маассен є членом ХДС Тюрінгії, але не має посади чи функції у державному об’єднанні.

Хальденванг говорить про «дуже радикальні заяви».

Нинішній президент Управління захисту конституції Томас Хальденванг звинуватив свого попередника на цій посаді у завданні шкоди відомству радикальними заявами правого спрямування. “Тому що тоді ми завжди асоціювалися з такими речами”, – сказав Хальденванг в інтерв’ю радіостанції Deutschlandfunk. Хальденванг сказав про Маассена, “що він з’являється через дуже радикальні заяви, заяви, які я можу сприймати подібним чином тільки від вкрай правого фронту політичних починань”. Він погодився із заявами Фелікса Кляйна, уповноваженого федерального уряду по боротьбі з антисемітизмом, серед інших, «який явно бачить тут антисемітський зміст (…)».

Читайте також:  Престолона спадщина на південному заході: хто змінить Кречманна

Союз Werte-Union захистив свого нового голову. У ньому йдеться про те, що нинішні заяви Хальденванга були «неефективною спробою» поставити Маассена в один ряд з антисемітизмом. «Вони настільки ж вільні від доказів, наскільки абсурдні», – йдеться у заяві. Маассен ніколи не робив антисемітських заяв, і не було жодної заяви, яку можна було б витлумачити у напрямку антисемітизму, йдеться у повідомленні.

Місце голови залишалося вакантним після відходу Макса Отте рік тому. Отте висунув свою кандидатуру на посаду федерального президента від імені AfD. Водночас його виключили з ХДС.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я