Прибутковий податок з громадян, податок на тютюнові вироби, житловий посібник: що зміниться у січні

31
Збільшується житлова допомога, Hartz IV стає посібником для громадян, а медичне страхування стає дорожчим для багатьох людей з обов’язковим медичним страхуванням: у новому році споживачі зіткнуться з численними змінами, багато з яких набудуть чинності вже в січні. Огляд.

Доходи громадян

Дохід громадянина замінює система Hartz IV. Підтримка базового доходу збільшиться на понад 50 євро, а самотні люди в майбутньому отримуватимуть 502 євро. Однак основні частини реформи набудуть чинності лише 1 липня. Тоді центри зайнятості зможуть краще дбати про безробітних.

Допомога на дитину

Допомога на дитину збільшиться до єдиного розміру 250 євро на місяць на дитину. Це означає збільшення на 31 євро на першу та другу дитину та на 25 євро на місяць на третю дитину.

Житловий посібник

Житлова допомога зростає в середньому на 190 євро до 370 євро на місяць. Крім того, значно більше людей мають право подати заяву. На державну субсидію на оренду житла можуть претендувати домогосподарства, які не отримують соціальної допомоги, але при цьому мають невеликі кошти.

Внесок на страхування з безробіття

Внесок на страхування з безробіття збільшиться на 0,2 процентних пункти до 2,6 відсотка. У 2019/2020 роках розмір внеску знизився у два етапи до 2,4 відсотка, але навіть тоді планувалося, що він знову зросте на початку 2023 року. Половину внеску сплачує роботодавець, а половину – працівник.

Зростання внесків на медичне страхування

Для застрахованих осіб внески на медичне страхування, які нині становлять у середньому 15,9%, ймовірно, будуть підвищені на 0,3 пункту та становитимуть у середньому 16,2%.

Відсутність обов’язкової вакцинації для медперсоналу

Обов’язкова вакцинація для працівників лікарень та будинків для літніх людей, що діє з березня, швидше за все, буде скасована.

Читайте також:  Гірке прощання Ламбрехт та другий шанс Шольця

Податок на кондиціювання повітря для опалення

У багатьох випадках домовласникам доводиться вносити кліматичний збір за опалення своїх мешканців. Так звана ціна CO2 ділиться між орендарем та орендодавцем відповідно до градуйованої моделі. Чим менш кліматично сприятливий будинок, тим більше доводиться платити домовласнику. До цього часу орендарям доводилося сплачувати податок, який має допомогти скоротити шкідливі для клімату викиди вуглекислого газу.

Крайній термін подання декларацій з податку нерухомість

Власники будинків та квартир мають подати декларації з податку на нерухомість до кінця січня. Спочатку крайнім терміном був кінець жовтня. Він був продовжений у зв’язку з повільним надходженням.

Електронний листок непрацездатності

Роботодавці тепер зобов’язані брати участь у процедурі звітності по електронному листку непрацездатності (eAU). Після цього хворим працівникам, які мають обов’язкове страхування, більше не доведеться представляти роботодавцю паперовий листок непрацездатності, а на практиці вони отримуватимуть роздруківку для своїх записів.

Зміни для міді-роботи

Підвищиться граничний рівень заробітку для про «середніх робіт». У майбутньому працівники цієї групи можуть одержувати 2000 євро замість 1600 євро. До цієї межі працівники повинні сплачувати менші внески на соціальне страхування.

Обмін посвідчення водія

Водії, що народилися в період з 1959 по 1964 рік, повинні обміняти свої права водія на новий документ ЄС у форматі чекової картки до 19 січня 2023 року.

Податок на тютюнові вироби

Податки на сигарети, сигарили та тютюн підвищуються. У майбутньому пачки з 20 цигарок коштуватимуть у середньому на 18 центів дорожче.

Податкові пільги для скрапленого нафтового газу

Тим, хто заправляє свої автомобілі зрідженим газом, також відомим як автогаз, доведеться глибше залізти в кишеню. Податкові пільги закінчуються і діятиме звичайна податкова ставка у розмірі 409 євро за тонну. Однак, за даними ADAC, податки дешевші, ніж на бензин або дизельне паливо.

Читайте також:  73% проти коаліції з AfD

Плата за проїзд вантажівок

Плата за проїзд вантажівок магістральними дорогами Німеччини буде підвищена. При розрахунку ставок більшою мірою враховуватимуться витрати на шумове забруднення та забруднення повітря.

Обов’язкова багаторазова упаковка

У майбутньому ресторани, бістро та кафе повинні будуть пропонувати напої та їжу у багаторазовій тарі в дорозі.

Закон про ланцюжок поставок

Компанії, в яких працює понад 3 000 осіб, тепер підпадають під дію Закону про ланцюжок постачання, який спрямований на захист прав людини у міжнародних ланцюжках постачання. Він зобов’язує компанії реагувати на зловживання під час закупівлі матеріалів там.

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я