Гормональні аналізи – як підготуватись?

42
Лаборант

Гормони – всі лікарі про них говорять. І гінекологи – не виключення.

Пам’ятаю очі пацієнток, коли даю направлення на дослідження гормонів. Це не лише здивування від маловідомих абревіатур. Це розуміння, наскільки ці результати важливі. І це страх, бо мало хто знає, як до цих аналізів підготуватись.

  • Перше і найголовніше правило – уважно слухайте лікаря і дотримуйтесь усіх рекомендацій. Це надзвичайно важливо. Адже тут крок вліво – і “привіт” недостовірні результати.
  • І друге правило – питайте! Усе, що незрозуміло! Навіть якщо страшно. Лікар вам 10 разів повторить, по двадцятому колу пройде, в сотий раз наголосить. Але точно не залишить в невідомості.

А щоб результати були максимально точними, ловіть кілька загальних рекомендацій:

  • варто утриматись від прийому певних лікарських препаратів – вони можуть спотворити картину. Яких саме? Скаже лікар. І тут важливо дотримуватись наступної рекомендації;
  • повідомте лікаря про медичні препарати чи добавки, які ви вживаєте. Навіщо? Дивіться попередній пункт;
  • чітко дотримуйтесь термінів – певні гормони потрібно здавати у відповідну фазу менструального циклу. Лікар також все пояснить і розкаже;
  • за кілька днів скажіть “НІ” алкоголю та важкій їжі – це також може спотворити результати;
  • уникайте стресових ситуацій – вони також впливають на сплеск гормонів у крові.

Дослідження деяких гормонів вимагає певного періоду голодування – від 8 до 12 годин. Про це також обов’язково скаже лікар.

Наголошую – уважно слухайте! Не запам’ятали чи не зрозуміли? Уточніть! Перепитайте! Запишіть! Тут надзвичайно важливо чітко слідувати всім інструкціям.

Залишилися питання? Пишіть під цим дописом чи в особисті повідомлення.

Бережіть себе та будьте здорові❤️

Читайте також:  Видалення матки

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я