Жертва вимагає 350 000 євро

40

За два тижні до запланованого початку цивільного процесу у Траунштайні у справі про сексуальні зловживання у католицькій архієпархії Мюнхена та Фрайзінга вперше стала відома сума, поставлена ​​на карту.

Жертва насильства вимагає від архієпархії та спадкоємців померлого Папи Бенедикта XVI загалом 350 000 євро, підтвердив Deutsche Presse-Agentur адвокат цієї людини Андреас Шульц.

Раніше Correctiv, Bayerischer Rundfunk і Die Zeit вже повідомляли про цей позов і цитували відповідну довідку. Позивач вимагає 300 000 євро від архієпископства і 50 000 євро як відшкодування збитків від спадкоємців Папи Римського, який помер напередодні Нового року.

Роль Папи Бенедикта

Чоловік стверджує, що майже 30 років тому зазнав насильства з боку засудженого рецидивіста священика Х. у настоятельському будинку в Гархінг-ан-дер-Альці у Верхній Баварії. «Таким чином, позивач був позбавлений щастя в житті, вибитий з життєвої колії і тому шукав притулку в наркотиках та алкоголі з усіма наслідками для його професійної діяльності», – йдеться у листі Шульца, згідно з «Correctiv», BR та «Zeit».

Згідно з позовом, позивачу має бути виплачено компенсацію за «всю матеріальну та нематеріальну шкоду», яку він «зазнав у результаті акта зловживання в період скоєння злочину з 1994 по 1996 рік і понесе в майбутньому».

Бенедикт XVI, тоді ще кардинал Йозеф Ратцінгер, будучи главою Конгрегації доктрини віри, сприяв тому, щоб засуджений священик був відновлений у парафії в 1986 році. Це дозволило священикові Х. вчинити насильство над нинішньою позивачкою в той час, так стверджує аргументація.

У 1986 році Ратцінгер підписав листа, в якому дозволив скандальному священикові відправляти Святу Месу з виноградним соком замість вина. Архієпархія раніше попросила про цей спеціальний дозвіл, обґрунтувавши прохання тим, що священик вчинив злочини під впливом алкоголю відповідно до розділів 174, 176 та 184 Кримінального кодексу. Ці розділи стосуються сексуального насильства над підопічними, сексуального насильства над дітьми та поширення порнографічних матеріалів.

Читайте також:  Лідери політичних груп домовилися про реформи боротьби з корупцією

На думку критиків, це ясно показує, що Ратцінгер знав про цю справу і не зробив нічого, щоб перешкодити священикові працювати з дітьми. З іншого боку, його багаторічний особистий секретар Георг Генсвайн заявив, що підпис не доводить, що Ратцінґер на той час також читав листа.

Хто займе місце Папи Бенедикта?

Архієпархія Мюнхена не посилалася на термін давності у розгляді справи Траунштайна, що відкриває шлях до судового розгляду. «Архієпархія готова виплатити відповідну компенсацію за біль та страждання на знак визнання страждань позивача та знайти відповідне рішення щодо вимог про відшкодування збитків, які виходять за рамки цих вимог», – йдеться у заяві.

Початок судового процесу заплановано на 20 червня у регіональному суді Траунштайну. До цього часу суд ще має вирішити, чи буде справа проти Папи Бенедикта виділена на окреме провадження. Адже досі неясно, хто стане його спадкоємцем і, відповідно, успадкує позов.

За словами душеприкажчика Бенедикта, Генсвайна, можливими спадкоємцями є деякі з двоюрідних братів Ратцінгера. Поки що, за інформацією Correctiv і BR, один двоюрідний брат відмовився від спадщини.

Адвокат Шульц клопотав про окремий розгляд справи. Крім Ратцінгера та архієпархії, відповідачами у справі виступають ґвалтівник Х. і наступник Ратцінгера на посаді архієпископа Мюнхена та Фрайзінгу кардинал Фрідріх Веттер.

Чи не одиничний випадок

Суд над Траунштайном – не єдина справа, яка може дорого обійтися церкві: Колишній вівтарник подав позов про компенсацію за біль та страждання до регіонального суду Кельна на набагато більшу суму, а саме близько 750 000 євро – набагато більше, ніж церква виплатила жертвам насильства досі пір.

Для порівняння, комісія, створена католицькою церквою у Німеччині, на сьогоднішній день затвердила понад 40 мільйонів євро так званих добровільних виплат для постраждалих від сексуального насильства. 2021 року, за даними Незалежної комісії з послуг визнання (UKA), це трохи менше 13 мільйонів євро, 2022 року – близько 28 мільйонів.

Читайте також:  Мельник закликає надати Україні винищувачі та військові кораблі

У 143 випадках було присуджено суми, що перевищують 50 000 євро. У 24 випадках вона становила навіть понад 100 000 євро.

Томас Шюллер, експерт з канонічного права, заявив у січні, що після рішень двох багатих архієпископств Кельна і Мюнхена не посилатися на термін давності у справах, він побачив хвилю позовів, що накатується на церкву: Тепер «багато жертв сексуального насильства будуть подавати позови проти держави» , – сказав він. Якщо це станеться, то, на його думку, особливо бідні єпархії опиняться у скрутному фінансовому становищі.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я