Число загиблих внаслідок збройних конфліктів подвоїлося

16

Число людей, які загинули у війнах та конфліктах, минулого року збільшилося майже вдвічі. За даними дослідників з Упсальської програми даних про конфлікти (UCDP) при Упсальському університеті у Швеції, у 2022 році у військових конфліктах загинуло щонайменше 237 000 осіб.

Це відповідає збільшенню на 97% порівняно з попереднім роком і є найвищим показником з 1994 року геноциду в Руанді. Кількість активних конфліктів у всьому світі залишається на історично високому рівні. Дослідники планують опублікувати свої висновки у липневому номері «Журналу дослідження проблем світу».

Особливо постраждали Україна та Ефіопія

У той час, як у Ємені та Афганістані спостерігається значна деескалація, ситуація в Ефіопії та Україні, зокрема, різко загострилася, пояснив аналітик Шон Девіс. Лише ці дві війни призвели до загибелі щонайменше 180 000 осіб внаслідок бойових дій – і це лише низькі оцінки, які, швидше за все, будуть значно переглянуті у бік збільшення у міру надходження додаткової інформації.

Росія вторглася до України 24 лютого 2022 року. Громадянська війна в Ефіопії між Народним фронтом звільнення Тиграю (TPLF) та урядом вирувала з кінця 2020 року і закінчилася у листопаді 2022 року припиненням вогню та переговорами про укладання мирної угоди.

Прийнято вважати, що війна Росії в Україні була кривавим конфліктом 2022 року, пояснив Девіс. Однак насправді в Ефіопії було вбито більше людей. Грунтуючись на даних UCDP, Інститут дослідження миру Пріо, що базується в Осло, також заявив, що в 2022 році в Ефіопії було вбито понад 100 000 осіб, а в агресивній війні Росії проти України – понад 81 000.

UCDP вважається найбільшою збіркою даних про конфлікти у світі. 2022 року в ньому було зафіксовано 55 різних конфліктів за участю держави. Якщо додати сюди недержавні конфлікти, наприклад, між повстанськими угрупованнями чи конкуруючими наркокартелями в Мексиці, їх буде цілих 82. Конфлікти, у яких за календарний рік гине щонайменше 1 000 людина, класифікуються дослідниками як війни.

Читайте також:  Скільки склянок води потрібно пити на день

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я