Пенс розпочав виборчу кампанію з атаки на Трампа

20
Пенс розпочав виборчу кампанію з атаки на Трампа: Колишній віце-президент США Майк Пенс зазнав словесної атаки свого найсильнішого внутрішньопартійного суперника і колишнього боса Дональда Трампа. Збираючись штурмувати Капітолій США 6 січня 2021 року, він звинуватив Трампа в тому, що той своїми словами наражає на небезпеку його і його родину.

Далі він сказав: «Американський народ заслуговує на знати, що того фатального дня президент Трамп також попросив мене зробити вибір між ним і Конституцією», – сказав Пенс. Тепер виборці знову опиняться перед таким самим вибором, додав він.

Пенс оприлюднив свою кандидатуру вчора за допомогою відеоролика, а у понеділок уже подав документи до виборчої комісії. Трамп також збирається балотуватися у 2020 році після своєї поразки. Пенс був заступником Трампа у Білому домі з 2017 по 2021 рік. Президентські вибори мають відбутися 5 листопада 2024 року. Хто стане офіційним кандидатом, вирішить внутрішньопартійний праймеріз. У Пенса та Трампа складні стосунки та неоднозначне спільне минуле.

Штурм Капітолію та віце-президент

«Той, хто ставить себе вище за Конституцію, ніколи не має бути президентом Сполучених Штатів, – продовжив Пенс, маючи на увазі шторм у Капітолії США. І будь-хто, хто просить когось іншого поставити себе вище за Конституцію, теж ніколи не повинен бути президентом».

Прихильники Трампа штурмували будівлю Конгресу 6 січня 2021 року, коли Пенс головував на підтвердженні перемоги демократа Байдена. За кілька днів до цього Трамп стверджував, що Пенс може відкинути результати виборів в окремих штатах, які експерти в галузі права, а також віце-президент вважають нелегітимними.

Під час штурму Капітолію Трамп написав у Твіттері, що Пенс «не вистачив мужності зробити те, що має бути зроблено». З натовпу пролунали крики «Повісити Пенса». Після закінчення штурму Конгрес під головуванням Пенса завершив підтвердження перемоги Байдена. Пенс пізніше назвав висловлювання Трампа в той час, а також його поведінку небезпечною.

Читайте також:  78 загиблих у масовій тисняві в Ємені

Джо Байден під прицілом

У відеозаписі програми, опублікованій Пенсом, можна побачити кілька сцен з часу роботи Пенса на посаді віце-президента, але Трамп навмисно залишається осторонь. Натомість, як і у своїй промові через деякий час, він націлюється на президента США Джо Байдена та його демократів. «Наша країна сьогодні у глибокій біді. Президент Джо Байден і радикальні ліві послабили Америку вдома і за кордоном, – каже Пенс.

Але Бог ще не закінчив із Америкою. Разом, каже він, ми зможемо повернути країні минулу силу». «Найкращі дні для найбільшої нації у світі ще попереду», – каже він.

Україна також на порядку денному

Увечері Пенс, який також відзначив свій 64-й день народження, відповідав на запитання виборців у рамках програми «Час питань громадян» на телеканалі CNN в Айові. Під час бесіди він також прокоментував агресивну війну Росії проти України. За його власними словами, на посаді президента США він продовжував надавати військову підтримку Україні проти Росії. “Ми повинні дати народу України можливість боротися”, – сказав Пенс.

У цьому контексті він також знову обрушився на Трампа. Останній назвав лідера Кремля Володимира Путіна генієм, коли той вторгся в країну. «Я знаю різницю між генієм та військовим злочинцем, і я знаю, хто має перемогти у війні в Україні – і це люди, які борються за свою свободу та за відновлення свого національного суверенітету в Україні», – сказав Пенс.

Пенс: класичний консерватор

Своєю заявою Пенс ще більше розширив поле претендентів від республіканців. Найбільш помітними серед них, окрім Трампа, є губернатор Флориди Рон ДеСантіс та колишній посол США в ООН Ніккі Хейлі. Серед демократів очікується менше рухів. Президент Байден балотується на переобрання, і як чинний президент він навряд чи зіткнеться із серйозною конкуренцією зі своїх лав у ході виборчої кампанії.

Читайте також:  В Австралії активісти атакували картину Енді Воргола

Пенс вважає себе класичним консерватором, який хоче повернути Республіканську партію до її витоків. Він глибоко релігійний, любить багато говорити про релігію та культивує образ доброго державного службовця. Для Трампа євангельські християни свого часу покривали цю важливу групу виборців. Пенс також підтримує загальнонаціональну заборону абортів, що дуже важливо для багатьох консерваторів, особливо на зовнішньому фронті. “Різні часи вимагають різного лідерства”, – підкреслює Пенс у своєму відеоролику.

Серед республіканців Трамп лідирує у опитуваннях. Пенс нині далеко позаду. Робота на посаді віце-президента забезпечила йому високий авторитет, але він бореться із низькими рейтингами схвалення. Протягом багатьох років Пенс виступав у ролі вірного супутника Трампа. Набагато більше, ніж інші віце-президенти до нього, він прагнув постійно хвалити свого боса і підносити його на своєрідний п’єдестал. Але в останній момент у метушні, що послідувала за президентськими виборами 2020 року, відносини між ними були остаточно зіпсовані.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я