Про що говорили Шольц та Байден у Білому домі

31

У п’ятницю президент США Джо Байден та канцлер Німеччини Олаф Шольц провели переговори у Білому домі на знак єдності щодо війни в Україні після попереджень з боку Росії про постачання зброї.

 

Під час першої поїздки Шольца до Вашингтона з лютого 2022 року лідери двох країн наголосили на своїй рішучості підтримати Київ після недавніх розбіжностей з приводу постачання танків. Про що говорили Шольц та Байден у Білому домі?

Під час їхньої останньої зустрічі “Росія накопичувала свої війська” на кордоні, сказав Байден у короткому виступі для преси, додавши, що Захід пообіцяв відповісти, і “разом ми виконали цю обіцянку”.

Про що говорили Шольц та Байден у Білому домі

У відповідь Шольц сказав, що важливо дати зрозуміти Україні, що «ми продовжуватимемо (підтримуватимемо її) стільки, скільки потрібно, і стільки, скільки необхідно».

Незадовго до зустрічі Росія застерегла західні країни від надання Україні більшої кількості зброї, особливо наголосивши на Німеччині.

«Очевидно, що це призведе до затягування конфлікту та сумних наслідків для українського народу»– сказав прес-секретар Кремля Дмитро Пєсков.

Однак у п’ятницю США оголосили про новий пакет допомоги Україні в галузі безпеки на суму 400 мільйонів доларів, до якого увійшли різні боєприпаси для київських військ.

Єдність альянсу

Візит канцлера Німеччини відбувся після періоду нестабільних відносин, зокрема через постачання сучасних бойових танків, яких так довго добивалася київська влада та домовленість про яку було досягнуто наприкінці січня.

Визнаючи наявність тертя між двома найбільшими постачальниками озброєнь для України, радник із національної безпеки США Джейк Салліван нещодавно сказав, що Німеччина заявила, що танки Leopard не будуть відправлені, «поки президент також не погодиться відправити Abrams».

Читайте також:  Пасажир спробував відчинити двері в літаку

Байден поступився «на користь єдності альянсу (НАТО) і для того, щоб Україна отримала те, що хотіла»– сказав Салліван.

Уряд Німеччини наполягав на тому, що обом сторонам потрібен час для вироблення «загального підходу» до постачання зброї.

Ця історія показала, що «розбіжності між США та Німеччиною можуть бути подолані, але у певних випадках це можливо лише на найвищому рівні», – сказав колишній американський дипломат Джеффрі Ратке.

Особливо чутливі

З моменту появи Байдена в Овальному кабінеті відносини Сполучених Штатів із Німеччиною переживають злети та падіння.

Наступник Дональда Трампа чинив тиск на Берлін з метою змусити його відмовитися від спірного газопроводу «Північний потік-2» з Росії до Німеччини, що було зроблено в дні, що передували вторгненню Росії в Україну.

Відсутність спільної прес-конференції викликала питання про труднощі, що зберігаються, але обидва лідери спробували розвіяти це враження, і Шольц заявив, що двосторонні відносини перебувають «у дуже гарній формі».

Про що говорили Шольц та Байден у Білому домі.  Фото: dpa / Susan Walsh / AP

За прогнозами, у п’ятницю лідери двох країн мали також обговорити питання щодо відносин з Китаєм. Економічні зв’язки Німеччини з азіатською наддержавою ставлять її в дбайливе становище.

Між Пекіном і Вашингтоном виникла напруженість через передбачуваного китайського аеростата стеження та економічної конкуренції в галузі ключових технологій, таких як напівпровідники.

За словами Ратке, зустріч мала стати шансом надіслати Китаю «чіткий і переконливий сигнал» щодо його відносин із Росією. Обидві сторони застерегли Пекін від відправки зброї до Москви.

Берлін буде «особливо чутливим до потенційних наслідків більш відкритої китайської допомоги військовим зусиллям Росії»– сказав Йоерн Флек з Атлантичної ради.

Водночас, Шольц також висловив своє занепокоєння тим, що Берлін та ЄС вважають несправедливими «зеленими» субсидіями у рамках американського «Закону про зниження інфляції».

Читайте також:  Суд скасував правила Фрайбурга щодо паркування для резидентів

Дебати з цієї програми є «випробуванням для трансатлантичних відносин», – заявило впливове німецьке промислове лобі BDI.

Шольцю необхідно домагатися «покращень» програми, щоб компанії ЄС не опинилися в невигідному становищі та щоб запобігти торговій війні між двома країнами, додав він.

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я