Папі Римському зробили операцію

13

Папа Франциск добре переніс несподівану операцію, за словами його лікаря та представників Святого Престолу. Тепер він має відновитися. Але чи зможе Франциск зробити це?

 

Папі Римському зробили операцію

Папі Римському зробили операцію на черевній порожнині. Хірургічне втручання провели під загальним наркозом, Папа Франциска має кілька днів відновлення. Про це розповів головний хірург Серджіо Альфієрі після тригодинної операції. 86-річного понтифіка прооперували вчора з приводу лапароцеле – грижі в області кишечника. За словами лікаря, операція пройшла успішно, пацієнт добре переніс анестезію і після неї жартував.

Лікар повідомив журналістам, що Франциску доведеться залишитися в лікарні на п’ять-сім днів для спостереження та відновлення після операції. Якщо після цього Папа відчує себе у формі, він зможе виконувати свої обов’язки, як і планувалося, додав Альф’єрі. Він лише порадив аргентинцю утриматися від важких фізичних навантажень – на що той, за словами лікаря, відповів, що він є Папою Римським і тому, звичайно, не підніматиме тяжкості.

Поки що жодних аудієнцій

Запобіжні заплановані аудієнції у Ватикані були скасовані до 18 червня, тобто приблизно на півтора тижні. Це підтвердив Маттео Бруні, речник Святого Престолу. Великий захід на підтримку миру, запланований на суботу на площі Святого Петра, все ж таки відбудеться – хоч і без участі Папи.

На заході, в якому, як очікується, візьмуть участь майже 30 нобелівських лауреатів та такі знаменитості, як зірки опери та естради Андреа Бочеллі та Аль Бано, буде оголошено заклик до миру. Після цього Ватикан сподівається отримати понад мільярд підписів по всьому світу на підтримку цієї ініціативи.

Ще одна подія найближчих днів – традиційна молитва Angelus у неділю о 12:00. Теоретично, Папа може вимовити цю молитву і в лікарні – як він зробив це у 2021 році на балконі лікарні Джемеллі після операції на кишківнику.

Читайте також:  Жінки та немовлята врятовані з "фабрики немовлят" у Нігерії

Домашній офіс у лікарні?

Навіть коли Папі довелося пролежати у лікарні три дні у березні незадовго до Великодня через пневмонію, він працював у своїй особистій квартирі на десятому поверсі лікарні. Державний секретар кардинала П’єтро Паролін уже заявив учора, що Папа може виконувати свої найважливіші завдання і в клініці, і що вони підтримуватимуть його в цьому.

Одна з причин, через яку Франциск рідко дозволяє собі відпочинок та відгули, полягає в тому, щоб не здаватися старим, слабким чи немічним. Аргентинець, який здебільшого прикутий до інвалідного крісла через серйозне захворювання коліна, хоче уникнути враження в курії – особливо серед критиків чи противників – що він більше не в змозі виконувати свої обов’язки належним чином і йому загрожує кінець понтифікату.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я