Зеленський знову проситься до ЄС

18
Зеленський знову проситься до ЄС: Через 16 місяців після початку російської агресивної війни президент України знову закликав до того, щоб у найближчому майбутньому його країна отримала конкретну перспективу вступу до ЄС. «Україна впливає на чинність Європи. Це факт», – сказав Зеленський учора у своєму вечірньому відеозверненні. «І цього року настав час використовувати цей та інші факти для зміцнення єдності Європи – розпочати переговори щодо членства України в ЄС».

Тим часом колишній віце-президент США Майк Пенс здійснив поїздку в Україну. Також Зеленський ухвалив у Києві шведську екологічну активістку Грету Тунберг.

Жоднихдалекосяжні гарантії безпеки для Києва

На даний момент ЄС не обіцяв Україні жодних гарантій безпеки, що далеко йдуть, на час після можливого закінчення російської агресивної війни. На саміті ЄС у Брюсселі глави держав та урядів країн-членів змогли домовитися лише про те, щоб туманно заявити про свою готовність зробити внесок у «майбутні зобов’язання з безпеки». Зазвичай, під цим терміном не мається на увазі пряма військова підтримка. Тому він вважається слабшим, ніж гарантії безпеки.

Минулого року ЄС офіційно зробив Україну, яка зазнала нападу з боку Росії, країною-кандидатом. На даний момент Київ виконав дві із семи умов для відкриття переговорів про вступ. Однією з умов є посилення боротьби з корупцією, особливо на високому рівні. У жовтні Комісія ЄС ухвалить рішення про те, чи рекомендувати главам держав та урядів ЄС розпочати переговори про вступ України до ЄС. Однак це ще не є гарантією членства.

Колишній віце-президент США Пенс відвідує Україну

Відвідавши Україну, колишній віце-президент США Пенс явно став на бік країни, яка зазнала нападу. При цьому він також чітко окреслив свою позицію у боротьбі за кандидатуру республіканського президента США на виборах 2024 року. «Дуже важливо, щоб Америка продовжувала лідирувати на світовій арені. Щоб ми протистояли голій агресії, яку ми тут спостерігаємо», – сказав 64-річний президент журналісту NBC в інтерв’ю, записаному у місті Мощун, неподалік Києва, за даними американської телерадіомовної компанії.

Читайте також:  Росія погрожує скасувати зернову угоду

Грета Тунберг у Києві

Київ також відвідала шведська екологічна активістка Грета Тунберг. Разом з міжнародною робочою групою вона хоче зафіксувати екологічні збитки, завдані агресивною війною Росії. “Нам потрібна ваша професійна допомога”, – сказав президент Зеленський, приймаючи групу. Він, зокрема, вказав на жахливі руйнування у південній Херсонській області, спричинені руйнуванням Каховської греблі та подальшими повенями з початку червня.

“Я не думаю, що реакція світу на цей екоцид була достатньою”, – сказав Тунберг, як повідомляють українські ЗМІ. «Я не думаю, що будь-яка реакція може бути достатньою. Тому що просто немає слів, щоб описати цю жорстокість».

Що стає важливим сьогодні

Бої продовжуються на сході та півдні України. У рамках контрнаступу, що триває, українська армія намагається звільнити ще більше територій, окупованих російськими.

У Брюсселі триває саміт ЄС. Другий день саміту буде присвячений політиці ЄС щодо Китаю. Серед іншого Китай попросять закликати Росію припинити агресивну війну проти України і негайно і беззастережно вивести всі війська з України.

Тим часом міністр закордонних справ Анналена Баєрбок сьогодні продовжить свою поїздку до Монголії, яка межує з Росією.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я