Зеленський вимагав західних винищувачів на саміті ЄС

18
Зеленський вимагав західних винищувачів – Президент України закликає ЄС поставити західні винищувачі для захисту від російського агресора. “Нам потрібні сучасні літаки”, – сказав Зеленський на саміті ЄС, до якого він приєднався по відеозв’язку. Водночас він подякував Польщі та Словаччині за рішення надати винищувачі радянського типу МіГ-29. “Це значно посилить оборону нашого повітряного простору”.

На саміті, однак, можливі поставки винищувачів не відігравали великої ролі. За словами канцлера Австрії Карла Нехаммера, ця тема не обговорювалася докладно. Голова Ради ЄС Шарль Мішель та голова Комісії ЄС Урсула фон дер Ляйєн лише наголосили, що рішення про постачання таких винищувачів мають приймати окремі країни-члени. Мішель додав, що Україна потребує «більшої підтримки та більшої кількості військової техніки».

Канцлер Німеччини Олаф Шольц вже кілька разів чітко окреслив свою позицію: для нього постачання сучасних західних винищувачів нині не є питанням. “Дебати не мають сенсу”, – сказав він у лютому. Декілька інших країн показали, що вони відкриті для цього.

У четвер Словаччина оголосила, що передала Україні перші 4 із 13 обіцяних винищувачів. Однак це не сучасні винищувачі західного зразка, а радянські МІГ-29. Раніше Польща оголосила про постачання винищувачів того самого типу. Західні винищувачі – це, наприклад, європейський Eurofighter чи американський F‑16.

Зеленський скаржиться на затримку у постачанні зброї

Звертаючись до канцлера Шольца та його колег, Зеленський запитав, чи є раціональна причина для затримки в поставках сучасних літаків. Він послався на російські погрози перед постачанням німецького бойового танка «Леопард» із ЄС. «І що Росія зробила у відповідь? Ми всі маємо звикнути до того, що терористична держава частіше блефує, ніж йде на ескалацію», – сказав Зеленський, повідомляє уряд у Києві.

Читайте також:  Російські резервісти просять допомоги у Путіна

У своїй підсумковій декларації Шольц та його колеги пообіцяли подальшу політичну, економічну, військову, фінансову та гуманітарну допомогу Україні – доти, доки вона буде необхідна. Якщо Україна попросить про це, то буде поставлено й нові ракети. Зеленський, навпаки, у своєму виступі поскаржився на нестачу швидкості з європейської сторони.

«Час дуже важливий. Важливі не лише місяці та тижні, а й дні. Чим швидше ми будемо діяти разом, тим більше життя ми зможемо врятувати». Наприклад, президент закликав до більшої швидкості в подальших санкціях проти Росії та подальших зусиль проти обходу вже введених каральних заходів. Він також висловив жаль з приводу затримок у постачанні ракет більшої дальності.

Зеленський хоче провести саміт за мирним планом у європейській столиці

Водночас Зеленський запропонував провести саміт за мирним планом в одній із європейських столиць. «Хіба це не сприятиме глобальній силі Європи? Я впевнений, що так». Зеленський представив план із десяти пунктів з умовами миру з Росією на саміті G20 у листопаді. Вони включають повне виведення російських військ з території України та репарації. У грудні Зеленський запропонував провести зустріч на найвищому рівні з цього питання, тепер він конкретизував цю ідею.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я