Як підготувати свою машину до весни: 4 речі, на які треба звернути увагу після зимового сезону

24

Латвійські зими, протягом яких зазвичай не бракує снігу, льоду і солі, можуть негативно вплинути на технічний стан вашого автомобіля. З настанням весни автовласникам рекомендується перевірити, як після холодів функціонують деякі деталі автомобіля, та підготувати свій автомобіль до весняно-літнього сезону.

Перевірте акумулятор

Автомобільний акумулятор – одна з деталей, на роботу якої може вплинути холодна погода. Якщо його пошкоджено або розряджено, є ризик, що автомобіль більше не заведеться. Щоб уникнути цього, із настанням теплої погоди краще перевірити цю життєво важливу частину автомобіля – і не завжди для цього потрібно їхати в автосервіс. Ось як це можна зробити. Перш за все, необхідно перевірити корпус акумулятора на наявність видимих ​​ознак пошкодження, наприклад, тріщин. У випадках, коли пошкодження виявлено, не слід перевіряти його амперметром або намагатись зарядити. Такий акумулятор слід негайно замінити! Якщо візуально здається, що батарея не має дефектів, її клеми та кабелі слід перевірити на наявність корозії чи пошкоджень. Корозія може перешкодити правильній зарядці батареї, тому перед заряджанням її необхідно очистити дротяною щіткою.

Наступний крок – перевірка напруги батареї за допомогою вольтметра. Повністю заряджена батарея повинна бути напругою близько 12,6 вольт або вище. Якщо напруга нижче 12,6 вольт, можливо, акумулятор необхідно зарядити або замінити. У нових моделях автомобілів на панелі приладів є попереджувальна лампочка низького заряду акумулятора, яку ніколи не слід ігнорувати. Однак якщо акумулятору більше трьох років і взимку у нього були проблеми із запуском машини, можливо, настав час його замінити.

Зверніть увагу на гальма

Сніг, мороз та низькі температури також можуть негативно впливати на гальмівну систему, особливо на гальмівні колодки, тому важливо перевірити їх після закінчення холодного сезону та переконатися, що вони, як і раніше, у хорошому стані. Це можна зробити за кілька етапів. По-перше, перевірте гальмівні колодки та диски візуально, тобто наявність видимих ​​ознак зносу. Якщо гальмівні колодки або диски зношені, їх необхідно замінити, оскільки від них залежить, наскільки добре гальмуватиме автомобіль. По-друге, необхідно перевірити, чи відчувається вібрація педалі гальма при натисканні на гальма, оскільки це може бути ознакою деформації гальмівних дисків. І тут їх необхідно замінити. По-третє, різні шуми під час гальмування, такі як різкі та ріжучі звуки можуть вказувати на проблеми з гальмівною системою. Це одна з ознак того, що гальмівні колодки зношені та потребують заміни. По-четверте, при керуванні автомобілем слід звертати особливу увагу на час гальмування. Якщо воно займає більше часу, ніж зазвичай, візит до майстерні необхідний. Як і у випадку з акумуляторами, у нових моделях автомобілів на панелі приладів з’явиться повідомлення про те, що гальмівні колодки зношені настільки, що їх необхідно замінити.

Читайте також:  Робота бухгалтером в Рівному: відкриття дверей до кар'єрного зростання

Поповнити рідини

Однією з найважливіших рідин в автомобілі є моторне масло. Холодні температури і зимові умови водіння можуть призвести до того, що моторне масло загусне і стане менш ефективним для змащення частин двигуна, що рухаються. Це може призвести до підвищеного тертя, зносу і зрештою до пошкодження двигуна. Перевіряючи та змінюючи олію після зимового сезону, автовласники можуть запобігти пошкодженням та зберегти безперебійну роботу двигуна на більш тривалий термін.

Крім перевірки рівня олії, слід також звертати увагу на його колір та консистенцію. Якщо воно темне і брудне, це може вказувати на проблеми з двигуном або самою олією. У разі слід звернутися до фахівця визначення причини проблеми.

Змийте зимову сіль

Зрештою, після зимового сезону слід добре вимити автомобіль. За зиму ваш автомобіль може покритися сіллю та брудом, що може пошкодити фарбу та кузов. Після ретельного миття рекомендується також покрити автомобіль воском.

Таким чином, підготовка автомобіля до весни після зими дуже важлива для його довговічності та безпеки!

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я