Зеленський упевнений у європейському майбутньому своєї країни

17

Після візиту глави уряду Іспанії Педро Санчеса до Києва Зеленський бачить добрі європейські перспективи для України. Події на перший погляд.

 

Війна в Україні: Зеленський упевнений у європейському майбутньому своєї країни

Президент України Володимир Зеленський висловив упевненість у європейському майбутньому своєї країни. Завжди було неможливо уявити «спільний дім Європи» без України, але тепер Київ досяг того, що навіть на політичному рівні європейські справи вже не мисляться без України, сказав він у своєму щоденному відеозверненні. Візит прем’єр-міністра Іспанії Педро Санчеса в перший день головування Іспанії до ЄС став важливим жестом щодо цього, додав він.

Він подякував Мадриду за політичну, економічну та військову допомогу, а також за прийом біженців. При цьому він висловив упевненість, що незабаром вони зможуть повернутись додому, коли там знову стане безпечно. Частиною цієї безпеки є вступ України до Нато, чого прагне Київ. Він подякував Іспанії за підтримку амбіцій України в НАТО.

Глава української держави виголосив свою промову на північному заході країни на Рівненській атомній електростанції. За словами Зеленського, там він провів брифінг із військовими та політиками, які приймають рішення, зокрема, з питань безпеки атомних електростанцій. В останні тижні Київ неодноразово звинувачував Москву у провокуванні ядерного інциденту на окупованій Росією Запорізькій атомній електростанції. Росія відкидає ці звинувачення.

Зеленський скаржиться на затримки у підготовці пілотів

Під час візиту Санчеса Зеленський поскаржився на затримки навчання українських пілотів на винищувачах американського виробництва. “Я думаю, що деякі наші партнери тягнуть час”, – сказав він у Києві. За його словами, досі немає твердих дат початку та графіків підготовки пілотів. У травні кілька європейських держав оголосили про створення коаліції винищувачів України. Вашингтон розчистив шлях, давши зелене світло для навчання українських пілотів на винищувачах F‑16.

Читайте також:  Зеленський відвідав східноукраїнський фронт на північ від Бахмута

Куліба: російські мінні поля та повітряний суверенітет – найбільші проблеми

За словами міністра закордонних справ України Дмитра Кулеби, російські повітряний суверенітет та мінні поля становлять найбільшу проблему для українських військ під час контрнаступу. Ризикуючи життям, українські солдати іноді змушені проповзати 200–300 метрів на день мінним полем, щоб розмінувати територію для військ, що настають, сказав Кулеба в Києві в інтерв’ю «Bild», «Welt» та «Politico». За його словами, зміцнення росіян, посилені бетоном, сталлю та іншими матеріалами, важко зруйнувати.

Крім того, збройні сили сильно постраждають «від того, що у нас немає протиповітряної, противертолітної та зенітної зброї на землі», – продовжив Кулеба. Використовуючи бойові вертольоти та винищувачі, росіянам вдалося «завдати удару нашим контрнаступальним силам».

Глава уряду Іспанії Санчес обіцяє 55 мільйонів євро

Тим часом, глава уряду Іспанії Санчес пообіцяв 55 мільйонів євро нової допомоги Україні під час свого візиту до Києва. «Іспанія надасть ще 55 мільйонів євро для допомоги у фінансуванні малих та середніх підприємств в Україні», – сказав він під час свого виступу перед парламентом у Києві. Водночас, соціалістичний політик запевнив, що підтримка європейцями України в її захисті від російської агресивної війни не слабшає. У суботу Іспанія взяла на себе ротаційне головування у Раді ЄС.

Що буде важливо у неділю

В Україні продовжуються бої на лінії фронту. Останнім часом Київ гнівно реагує на критику повільного прогресу свого наступу. Проте українському керівництву також зрозуміло, що воно має показувати результати на тлі західної допомоги зброєю. Тому найближчим часом слід очікувати на подальшу інтенсифікацію бойових дій.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я