Нові протести в Ізраїлі

30

Десятки тисяч людей знову вийшли на вулиці по всій країні, охрестивши свій протест піснею Bella Ciao. Поступка прем’єр-міністра Нетаньяху не видається демонстрантам достатньою.

 

Нові протести в Ізраїлі

Нові протести в Ізраїлі: у суботу ввечері десятки тисяч людей знову мітингували проти спірної судової реформи. На центральному мітингу в Тель-Авіві демонстранти скандували «демократію», розмахуючи біло-блакитними національними прапорами. Декілька учасників також безцеремонно переробили пісню протесту «Bella Ciao» у «Bibi Ciao». «Бібі» – це прізвисько правоконсервативного прем’єр-міністра Біньяміна Нетаньяху.

За даними організаторів, у мітингу у Тель-Авіві взяли участь близько 150 тисяч осіб. Демонстранти на короткий час перекрили вулиці міста.

За повідомленнями ЗМІ, тисячі людей також вийшли на вулиці в Єрусалимі, Хайфі та деяких інших містах.

Нині уряд намагається ухвалити реформу судової системи. Нетаньяху спочатку призупинив плани щодо реструктуризації судової системи у березні після масового тиску. Однак, за даними ізраїльських ЗМІ, найближчими кількома тижнями має бути прийнятий закон, який обмежить можливості суду оголошувати рішення уряду «недоречними». Критики побоюються, що таким чином найважливіші посади можуть бути заповнені урядом довільно з наближених вищих чиновників.

Реформа спрямована на ослаблення верховного суду

Кілька днів тому Нетаньяху все ще намагався заспокоїти критиків: Він відкинув спірну частину реформи, сказав він Wall Street Journal. Зокрема, він сказав, що йдеться про пункт, який дозволить парламенту скасовувати рішення Верховного суду простою більшістю голосів. Критики, однак, не вважають це поворотом реформи, зокрема й тому, що, на їхню думку, на порядку денному уряду є ще багато проблемних пунктів.

Коаліція має намір навмисно послабити вищий суд країни за допомогою реструктуризації. Уряд звинувачує суддів у надмірному втручанні у політичні рішення. Критики вбачають, що поділ влади і, отже, демократичний порядок перебувають під загрозою.

Читайте також:  Байден наполягає на "дводержавному рішенні"

Наступна демонстрація запланована на вечір понеділка – перед аеропортом Бен Гуріон неподалік Тель-Авіва. За словами організаторів, повітряне сполучення не буде порушено. В Ізраїлі зараз літні канікули, і багато родин відлітають на відпочинок.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я