Шойбле: Франція – найближчий партнер Німеччини

10

Після відстрочки державного візиту президента Франції Еммануеля Макрона колишній голова Бундестагу Вольфганг Шойбле наголосив на важливості франко-німецьких відносин. «Німеччина та Франція – найближчі партнери в Європі, які несуть особливу загальну відповідальність. У зовнішній політиці, безпеці та обороні обидві країни відіграють провідну роль, – сказав політик ХДС в інтерв’ю Redaktionsnetzwerk Deutschland (RND). Відносини настільки близькі на всіх рівнях, що скасування державного візиту не є драмою».

Шойбле попередив, що тривожно, якщо складається враження, що уряди не погоджуються з важливих питань. «Я не думаю, що такі розбіжності мають бути нормальним явищем».

Знову і знову розбіжності між Берліном та Парижем

З моменту приходу до влади уряду Світлофора між Берліном та Парижем неодноразово виникали розбіжності, особливо з питань енергетики та оборонної політики. Макрон також нещодавно розкритикував Німеччину за заклик до Європи взяти більш незалежний курс у питанні Тайваню після візиту до Китаю в квітні.

На думку Шойбле, спільний виступ Макрона та канцлера Олафа Шольца (СДПН) у Китаї став би сильним європейським сигналом. Однак за правління колишнього канцлера Ангели Меркель у франко-німецьких відносинах також траплялися невдачі.

Макрон відклав запланований державний візит через заворушення у Франції. У суботу в телефонній розмові він поінформував федерального президента Франка-Вальтера Штайнмаєра про ситуацію в його країні і попросив відкласти візит, повідомляє канцелярія федерального президента.

Читайте також:  Більшість проти постачання німецьких винищувачів в Україну

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я