Зеленський поговорив із Сі Цзіньпіном

17
Телефонна розмова між президентом України Володимиром Зеленським та главою держави та партії Китаю Сі Цзіньпіном була сприйнята колективним Заходом як позитивний знак. Похвали на адресу розмови Зеленського з Сі, яка більше підтримує Володимира Путіна, прозвучали, наприклад, з Берліна та Вашингтона. Зеленський поговорив із Сі Цзіньпіном: він повідомив про «довгу і цілком розумну розмову».

Зеленський: Чи можна використовувати політичний вплив Китаю

«Зараз є можливість надати нового імпульсу нашим українсько-китайським відносинам», – сказав Зеленський у своєму вечірньому відеозверненні. «Є можливість використати політичний вплив Китаю, щоб відродити принципи та правила, на яких має ґрунтуватися світ».

Китай – як Україна та більшість світової спільноти – зацікавлений у силі суверенних держав, їхньої територіальної цілісності, а також у запобіганні ядерним катастрофам, додав Зеленський. “Ми домовилися продовжувати наше спілкування”.

Сі та Зеленський розмовляли телефоном уперше після початку російського вторгнення в Україну. Сі, з іншого боку, з того часу кілька разів розмовляв із президентом Росії Володимиром Путіним. Критики звинувачують Китай у відсутності нейтралітету в конфлікті, зокрема тому, що країна досі не засудила російське вторгнення.

Уряд Німеччини: телефонна розмова – гарний сигнал

Уряд Німеччини розглядає телефонну розмову між Зеленським та Сі як добрий сигнал. Як постійний член Ради Безпеки ООН Китай несе «особливу відповідальність за припинення російської агресивної війни проти України, яка суперечить міжнародному праву», заявив представник уряду. «Той факт, що зараз між Україною та Китаєм йде діалог на найвищому рівні, є добрим сигналом».

Позиція Німеччини щодо війни залишається незмінною, наголосив речник: «Основою для встановлення справедливого миру в Україні є виведення військ Росією».

Уряд США також привітав телефонну розмову. “Ми вважаємо, що це хороша річ”, – сказав директор з комунікацій Ради національної безпеки Джон Кірбі. За його словами, уряд США вже деякий час говорить про те, що для Сі та китайського уряду було б важливо вислухати українську думку на російську агресивну війну. Однак чи може це призвести до значного розвитку у напрямку світу, поки що неясно.

Читайте також:  Навчальні танки Abrams прибули до Графенвера

Україна та Росія знову обмінюються військовополоненими

Тим часом Україна та Росія знову обмінялися військовополоненими. “Нам вдалося повернути додому 44 наших людей”, – написав у Telegram глава канцелярії президента України в Києві Андрій Єрмак. За його словами, йдеться, зокрема, про 36 солдатів та 6 офіцерів, які минулого року захищали південно-східне українське портове місто Маріуполь. Крім того, було звільнено двох цивільних осіб. Міністерство оборони Росії оголосило про обмін 40 солдатів. Вони вже були доставлені до Москви літаком.

Генеральний секретар НАТО хоче швидше розширити виробництво зброї

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг закликав країни-члени оборонного альянсу прискорити розширення виробничих потужностей з випуску зброї та боєприпасів. Норвежець заявив на початку дводенної конференції національних директорів із озброєння у штаб-квартирі НАТО в Брюсселі, що йдеться про вжиття більш масштабних та швидких заходів. Військовий потенціал, необхідний Альянсу, має бути закуплений, і для цього необхідно працювати разом із промисловістю.

Що буде важливо сьогодні

У Римі Папа Франциск ухвалить на аудієнції прем’єр-міністра України Дениса Шмихала.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я