Заяви про настання російських військ – брехня

20

Такий висновок зробили аналітики Інституту вивчення війни на основі вивчення інформації із східних регіонів України.

Заяви про настання російських військ

Останнє аналітичне зведення Інституту вивчення війни (США) присвячене кільком питанням. Експерти звернули увагу на дедалі більшу критику військового керівництва Росії та закінчення процесу мобілізації. Що стосується заяви про настання російських військ, які робить Кремль, то ISW вважає їх такими, що не відповідають дійсності.

Москва робить хибні заяви про настання російських військ

Військове керівництво ЗС РФ неодноразово робило заяви про успіхи російських військових підрозділів у Донецькій області. Особливо часто вони згадують район Бахмута, де зараз точаться інтенсивні бойові дії.

Але, на думку фахівців Інституту вивчення війни, повідомлення про успіхи дуже перебільшені. У будь-якій іншій війні, каже ISW, такі повільні темпи просування були б визнані локальною невдачею. Теми просування на оборонні позиції українців не перевищують 200 метрів на день.

Заяви про наступ російських військ можуть бути пов’язані із закінченням мобілізації

Лідер Росії Володимир Путін та міністр оборони РФ Сергій Шойгу повідомили про закінчення мобілізаційних заходів у Росії. Військові фахівці з Інституту вивчення війни вважають, що мобілізовані резервісти не відіграють велику роль у підвищенні боєздатності підрозділів, задіяних в Україні.

Заяви про наступ російських військ відповідає дійсності.  Фото: M. Arkhipov/shutterstock.com

Згідно з представленими Росією даними безпосередньо у бойових діях братимуть участь близько 150 тис. мобілізованих. Але Шойгу повідомляє, що реально бойові завдання можуть виконувати лише 40 тис. осіб. ISW вважає, що навіть додавання 110 тис. людей навряд чи змінить ситуацію.

Щодо виступу Шойгу, то він розцінюється експертами як спроба відновити свій авторитет на тлі зростаючого впливу Пригожина та провоєнного угрупування відомих політиків. У тому числі лідера Чечні Рамзана Кадирова, який нещодавно критикував дії Олександра Лапіна, який командує Центральним військовим округом.

Читайте також:  Каспаров отримав "Премію за свободу ЗМІ" за критику Путіна

Що означає критика військового керівництва Росії

Випади у бік військового керівництва з боку засновника ПВК Вагнера Валерія Пригожина та голови Чеченської республіки Рамзана Кадирова пов’язані зі спробами отримання більшої влади у країні. Провоєнні політики роблять спроби просування паралельних військових структур, дискредитуючи дії регулярної армії.

У відповідь на це експерти ISW очікують від Путіна спроб догодити «і вашим, і нашим». Тобто задовольнити запити Пригожина, але при цьому не образити військове командування та уникнути критики військових блогерів.

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я