Заступник міністра оборони України йде у відставку

33

Заступники в українському керівництві повально беруть на себе провину шефів за корупцію і йдуть у відставку. Міністерство оборони України критикувало закупівлю продовольства для солдатів за завищеними цінами. Зеленський хоче рішуче відреагувати – міністр зберігає свою посаду.

 

Заступник міністра оборони України йде у відставку

Заступник міністра оборони України В’ячеслав Шаповалов подав у відставку через скандал навколо закупівлі продовольства для військовослужбовців за завищеними цінами.

«В’ячеслав Шаповалов, який відповідав за постачання українських збройних сил у глибинці, попросив звільнити його», – оголосило Міністерство оборони у Києві. Компанія, що проводиться проти нього, в іншому випадку поставить під загрозу стабільне постачання збройних сил, йдеться в повідомленні.

У вихідні дні в Україні викликали ажіотаж повідомлення ЗМІ, згідно з якими міністерство оборони закуповувало продукти харчування для раціонів своїх солдатів за цінами, що втричі перевищують роздрібні ціни в магазині. Контракт вартістю 13 мільярдів гривень (хороші 300 мільйонів євро), як стверджується, призначений для харчування солдатів не на фронті, а в глибинці. Що за «в глибинку» не повідомляється.

Скандали, пов’язані з корупцією та збагаченням

В останні кілька днів глава держави Володимир Зеленський оголосив про рішучіший підхід до боротьби з порушеннями після скандалів про корупцію та збагачення в державному апараті. Ще одного заступника міністра було звільнено за передбачуване отримання хабарів за купівлю електрогенераторів. Чимало громадян України підозрюють керівництво країни в тому, що воно збагатилося за рахунок великої фінансової допомоги Заходу.

У понеділок міністр оборони Олексій Рєзніков відкинув ці звинувачення. За його словами, метою повідомлень журналістів, очевидно, було «підірвати довіру до міністерства оборони у дуже важливий момент». Водночас 56-річний чиновник запевнив у «прозорому» розслідуванні інцидентів.

Читайте також:  В Україні підірвано греблю Каховської ГЕС

Зеленський звільняє заступника глави своєї президентської канцелярії

Крім того, заступник глави Адміністрації президента України Кирило Тимошенко попросив відставки у Зеленського після критики його роботи.

Зеленський задовольнив прохання і звільнив вищого чиновника з посади, згідно з указом, опублікованим на сайті президента. Тимошенко подякував Зеленському у новинному каналі Telegram за довіру та можливість працювати на благо країни у воєнний час.

Раніше Тимошенко викликав ажіотаж, катаючись на американському позашляховику, наданому автомобільною компанією General Motors для порятунку громадян із зон бойових дій та гуманітарних місій. Чиновник виправдовував свої поїздки у ньому як «службові справи».

За даними українських ЗМІ, Тимошенко також критикували за перевищення повноважень як співробітника адміністрації президента в регіонах, і за зайняття політичною діяльністю. Наступного року в Україні відбудуться президентські вибори. Зеленський повинен побоюватися конкуренції у своїх лавах.

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я