Запит Ассанжа на апеляцію проти екстрадиції відхилено

22

Джуліан Ассанж уже багато років бореться проти передачі його до рук правосуддя США, яке звинувачує його у шпигунстві. Тепер він зазнав чергової юридичної поразки.

 

Запит Ассанжа на апеляцію проти екстрадиції відхилено

Запит Ассанжа на апеляцію відхилено: засновник платформи для розкриття інформації Wikileaks Джуліан Ассанж зазнав чергової поразки в судовому процесі щодо його запланованої екстрадиції до США.

Як повідомила британська газета The Guardian із посиланням на коло прихильників Ассанжа, Високий суд Лондона відхилив заяву Ассанжа про оскарження рішення британського уряду про екстрадицію. Небезпека того, що 51-річного Ассанжа дійсно буде передано США, «зараз така реальна, як ніколи раніше», йдеться у заяві організації «Репортери без кордонів» (RSF) у четвер.

Його дружина, Стелла Ассанж, повідомила у Твіттері, що уродженець Австралії подасть ще одну заяву до Високого суду наступного тижня. Вона буде розглянута двома суддями на відкритому слуханні, сказала вона. “Ми зберігаємо оптимізм, що отримаємо перемогу і Джуліан не буде екстрадований до США”, – написала вона. За даними RSF, єдиним іншим варіантом було звернення до Європейського суду з прав людини. Але сумнівно, що прийняте рішення може запобігти його екстрадиції.

Обвинувальний вирок може призвести до 175 років ув’язнення

Юридичне перетягування каната навколо Ассанжа продовжується вже багато років. Судові органи США хочуть судити його за звинуваченням у шпигунстві. У разі обвинувального вироку йому загрожує до 175 років позбавлення волі. Ассанжа звинувачують у тому, що разом з викривачем Челсі Меннінг викрав і опублікував секретні матеріали військових операцій США в Іраку та Афганістані, тим самим поставивши під загрозу життя американських інформаторів. Прихильники вважають Ассанжа журналістом, який оприлюднив військові злочини.

Читайте також:  Атака на аеродром в Енгельсі: що відомо?

Ассанж перебуває у лондонській в’язниці суворого режиму Белмарш з моменту арешту у квітні 2019 року. Раніше він провів кілька років, уникаючи уваги правоохоронних органів у посольстві Еквадору в британській столиці. Тим часом уряд Австралії також закликає припинити переслідування Ассанжа.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я