Запорізька АЕС: голова МАГАТЕ “вкрай стурбований”

19

«Ми маємо діяти зараз, щоб запобігти неминучій серйозній ядерній аварії», – йдеться в останній ситуаційній доповіді. Але угоди щодо АЕС поки не досягнуто.

 

Запорізька АЕС: голова МАГАТЕ «вкрай стурбований»

Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ) стурбоване напруженою ситуацією навколо української Запорізької атомної електростанції поблизу фронту. Ситуація стає все більш непередбачуваною, і ризик небезпеки на окупованій Росією атомній станції зростає, заявив глава МАГАТЕ Рафаель Гроссі.

«Я вкрай стурбований реальними ризиками безпеки», – попереджає він у доповіді про ситуацію. «Ми маємо діяти зараз, щоб запобігти неминучій великій ядерній аварії».

У п’ятницю промосковська адміністрація Запорізької області оголосила про евакуацію населення, включаючи місто Енергодар, де мешкає більшість співробітників атомної станції. Гроссі каже, що персонал залишиться на місці, проте ситуація стає «все більш напруженою, нервовою і складною» для них та їхніх сімей. За словами МАГАТЕ, постійний стрес може призвести до помилок та аварій на АЕС.

Угода не проглядається

Гроссі знову закликав до укладання угоди між Україною та Росією для захисту АЕС від нападу. Спочатку Москва позитивно поставилася до цього плану, тоді як Київ був скептично налаштований, оскільки не передбачав виведення російських військ з АЕС, дізналося Deutsche Presse-Agentur з європейських дипломатичних кіл. Оскільки Київ останнім часом зайняв позитивнішу позицію, але водночас зажадав виведення російських військ, Росія більше не демонструє такого схвалення, сказали вони.

Найближчим часом очікується український контрнаступ. Одним із можливих варіантів є військовий поступ у Запорізькій області до узбережжя Азовського моря.

Читайте також:  Росія атакувала південь та схід

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я