Єпископ Овербек порівняв війну в Україні з 11 вересня

29

Єпископ Есенський Франц-Йозеф Овербек порівняв початок агресивної війни Росії проти України з терористичними атаками 11 вересня 2001 року.

“Військове вторгнення Російської Федерації в Україну – це такий же глибокий поріз в історії багатьох людей і держав, а тим більше Європи, як і 11 вересня 2001 з ісламістськими атаками в Сполучених Штатах Америки”, – сказав Рурський єпископ, згідно з текстом його виступу на шлаковідвал Haniel у Боттропі, який був поширений заздалегідь. «В обох випадках рівень насильства та характер нападів набагато перевищив те, що можна було собі уявити».

Через незмірні страждання в Україні можна говорити про «справжню Страсну п’ятницю нашої культури», сказав Овербек. «Річки крові, що течуть, і страждання стільки людей, що прийняли невимовну мученицьку смерть, волають до небес».

Кадри з фронту у східній Україні нагадували про позиційну війну у Першій світовій війні, «іншими словами, про час, який, як ми вірили, був справді подоланий», – сказав Овербек.

Овербек: Християни у Німеччині несуть відповідальність

Єпископ Ессенський, відомий як реформатор, був різким у своїй критиці Патріарха Кирила: «Невиразна поведінка Патріарха і не менш відповідальних осіб у Російській православній церкві, які беззастережно підтримують цю війну (…), позбавляють мене дару мови».

Християни Німеччини зобов’язані виступити на захист свободи людини та верховенства закону, демократії та соціальної ринкової економіки, попередив Овербек. «Що недооцінили російські правителі, то це сила свободи, яка також знову і знову рухає українцями в їх боротьбі».

Саме тому, що існує чимало держав, у яких демократія перебуває під загрозою знищення, сказав він, церкви мають виступити на захист свободи.

У Страсну п’ятницю християни всього світу згадують страту Ісуса. Це слово походить від давньоверхньонімецького слова kara, що означає нарікання, скорбота.

Читайте також:  До Росії повертаються контрактники Вагнера

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я